IFA 2015: Philipsi Ambilux on teler, mis projitseerib seinale pildilaiendi

PT Visionile kuuluv kaubamärk Philips on demonstreerinud Ambiluxi tehnoloogiat kasutava teleri prototüüpi: pikoprojektori kaudu projitseeritakse teleripilt seinale, tekitades laiendusefekti.

Nüüd läheb kontseptsioon kaubanduslikult, kui oktoobris jõudis turule esimene Philipsi Ambiluxi teler. Selle eesmärk on luua rikkalikum, täielikum ja ümbritsevam visuaalne kogemus. Kuid lõpuks mõjutab see ka nägemistaset, sest pingutus silma jaoks on väiksem, kuna valgustus on suurem.

Omaduste poolest esitleb Philips Ambilux end Ultra HD telerina, mille suurus on 65 tolli. OperatsioonisĂĽsteemi tasandil langevad panused jätkuvalt Google’i Android TV-s.

Rahvusvahelises ajakirjanduses leiduvates viidetes on mitu viidet Microsofti projektile, mis põhineb samal kontseptsioonil: Illumiroom, kus seinale projitseerimise kaudu on võimalik laiendada televisioonis mängiva videomängu stsenaariumi.

Need, kes soovivad täielikumat kogemust, saavad sünkroonida Ambiluxi telerisisu ka Philips Hue tuledega, mis aitab luua konkreetse 360º keskkonna.

Vaadake siit veel ĂĽhte IFA 2015-l esitletud uudist