IFA 2018: LG on pĂĽhendunud tehisintellektile

LG soovib mitte ainult pühenduda parimate toodete tootmisele, vaid ka sellele, kuidas inimesed saavad tänu tehisintellektile oma elu muuta. „Arenege, ühendage ja avage“ on põhimõte, mis tähistab ettevõtte teed inimestele parema elu pakkumise poole.

Seoses Evolve kontseptsiooniga esitleb ettevõte autonoomset tolmuimejat, mis mitte ainult ei identifitseeri ruumi, vaid suudab saada puhastatavatest kohtadest helitellimusi. See kontseptsioon kehtib muude seadmete kohta, näiteks kliimaseadmed, mis teavad vajalikku temperatuuri, või televiisorid, mis soovitavad programmeerimist omaniku maitse järgi. Pesumasin seevastu teab sisselĂĽlitamiseks parimat energiaringi. Evolve’i kontseptsioon käsitleb masinate võimet uurida ja laiendada oma jõudlust oma rutiini kaudu.

LG ütleb, et tänapäevane varustus devalveerib ja alustab nende eluiga juba ostmisel, kuid nende tooteid kavatsetakse aja jooksul uuendada, mis on kohustus murda paradigma, mida ettevõte soovib eeldada. Inimeste vajaduste tundmaõppimisel on võimalik seadmeid isikupärastada, mida nad õpivad masinõppe abil.

Sel juhul töödeldakse LG ThinQ tehisintellekti algoritmi pilvesüsteemi kaudu, LG sõnul on see kogu maailmas loonud tehisintellekti spetsialistide ülemaailmse võrgustiku.

LG kavatseb konkureerida otse Alexa, Cortana ja Siriga oma tehisintellekti assistendiga, mis ĂĽhendab kõiki kodus olevaid seadmeid. See seletab mõistet “Connect”, võimalust uuendada kodumasinaid, kuna need on seotud tehisintellektiga. Toodakse näide Iisraeli robotist tolmuimejast, mis tuvastab rĂĽndaja liikumise, teeb sellest pildi ja saadab eemalolevale omanikule, kes tegutseb kiiresti ja kutsub politsei oma kodus toimunud sissemurdmise pärast.

Kuid seal on rohkem: pesumasin tuvastab riiete tĂĽĂĽbi, reguleerib temperatuuri nende materjalide abil. Kui soovite reisida, siis lihtsalt rääkige teleriga ja teil on kohe reisiplaanid ja nõuanded sihtkohta jõudmiseks. Tehisintellekti eesmärk on suurendada tootlikkust ettevõtetele, näiteks hotellidele, kontoritele ja poodidele, kusjuures ettevõtted uurivad Big Data’it, et töötada teabe kallal ja luua oma klientidele parimaid kogemusi.

Lõpuks LG kontseptsioon Open concept, mille eesmärk on innustada idufirmasid ja ettevõtteid looma ühendatud „maailma”, kus kõik IoT-põhised seadmed töötavad üksteisega ohutult ja kiiresti. Kuid see kutsub ka konkurente üles ühist laeva ühendama. See on tulevik, mida ettevõte soovib. Avatud ühenduvuse fond (OCF) loob kõigi seadmete koostööks ainulaadse keele, suurendades asjade Interneti kogemuste potentsiaali inimelus. Näiteks on kellelgi kuupäev ja ta küsib, mida peaks AI-süsteem kandma. Pakutakse teavet selle kohta, millal ja mida koosolekule tuua.

WebOS-i operatsioonisĂĽsteem on mõeldud IoS-sĂĽsteemide ĂĽhendavaks platvormiks, mis on ĂĽhendatud erinevate teenuste ja operaatorite kaudu. Sel juhul näidatakse televiisorit, kasutades ära lisafunktsionaalsust, kasutades ära teisi nutikaid assistente, näiteks Google’i abimeest. Ostureise või planeerimist saab teha otse televisiooni kaudu, kasutades ära teiste WebOS-i integreeritud tehnoloogiapartnerite tehnoloogiat.

Partnerlus ettevõttega Here, millel on Open Location Platform tehnoloogia, mis kogub teavet inimeste, ettevõtete, teenuste ja kõige muu kohta, mida saab teenuste loomiseks töödelda. Näiteks võimaldab reaalajas liiklusteabe kasutamine autojuhtidel sõita parklatesse või parim viis liikluse vältimiseks või liiklusohtude vältimiseks. Ettevõtte koostatud kaarti saab ettevõte kasutada uute ärimudelite loomiseks.

Robootika on valdkond, millele ettevõtted panustavad, luues intelligentsed raamistikud, mis tuvastavad kasutaja liikumised, aidates neil raskemate ĂĽlesannete täitmisel. Ettevõtte sõnul on tulevik võimaldada inimestel neid kantavaid riideid “kasutada” mitmesuguste igapäevaste ĂĽlesannete täitmiseks. Teine seade, mille toiteks on WebOS platvorm ja AI ThinQ.

Jälgige kõiki IFA 2018 uudiseid SAPO TEK-iga. Oleme “uurinud” esimest pressikonverentsi ja osalenud pressipäevadel ning toome teieni saate kõige olulisemad ja veidramad reklaamid.