IFA 2020 läheb edasi näost-näkku mudeliga, kuid piiratud kohalolekuga - äri

IFA 2020 läheb edasi näost-näkku mudeliga, kuid piiratud kohalolekuga – äri

Keegi ei tea veel kogu maailma mõjutava COVID-19 pandeemia täielikku mõju ja me oleme ikka veel "uuest normaalsest" kaugel, kuid tehnoloogiatööstus on muutunud ettevõtete ja kasutajate jaoks oluliseks elemendiks ning on oluline, et saaksime selle tegevust jätkata. See on aluseks argumendile, mida Messe Berliini asepresident Jens Heithecker kasutas täna hommikul toimunud virtuaalsel pressikonverentsil ja kus ta teatas, et vastupidiselt eeldatule ei toimu IFA 2020 mitte-virtuaalset.

Igal aastal toob IFA Berlin tuhandeid osalejaid ja olulisemaid kaubamärke tehnoloogiamaailmast ülemaailmse kohalolekuga. See on suur tarbijatehnoloogia näitus ja ka B2B ettevõte Euroopas, liigutades aastas juurde 4,7 miljardit eurot. 2019. aastal laiendatakse näitusepinda 26 paviljonini (27 koos uute sõlmpunktidega, et avada sel aastal rohkem konverentse), animeeritud kuue päeva jooksul ligi 2000 eksponendi ja ligi 164 tuhande ruutmeetriga.

Kuid see aasta saab olema väga erinev. "Me teame, et me ei saa globaalset majandust kinni panna ja majandus vajab tehnoloogiat. Innovatsioon ei ole peatunud," ütles asepresident Messe Berlin, arvestades, et tööstusel on hädasti vaja platvormi, kus näidata uuendusi normaalsuse säilitamiseks ja et ettevõte valmistab ette olulisi kuupäevi, näiteks Must reede, jõulud ja Hiina uus aasta.

Jens Heithecker jagas oma isiklikke seisukohti pandeemia kohta, öeldes, et nagu teisedki, kartis ta ka tema lähedasi ning ebakindlus puudutas ka Messe Berliini ja miljoni euro suuruse eelarvega IFA plaane. "Berliin on üks vähem mõjutatud linnu, kuid septembris ei tea me, kuidas globaalne panoraam kujuneb, mõned riigid võivad säilitada reisipiiranguid ja piiranguid," selgitas ta.

IFA 2020 on piiratud professionaalidega, kuid avatud videokonverentsidega

IFA 2020 toimub 3. – 5. Septembrini, kuid ilma avalike külastajateta ja neljal eraldi üritusel: IFA ülemaailmne pressikonverents ajakirjandusele, IFA Business, Retail, Meeting Lounge, IFA Global Market ja Shift Mobility kohtuvad järgmise IFA-ga.

Iga päev kehtivad tuhande osaleja jaoks ranged piirangud, mis ei ületa 5000, mille Saksamaa ametivõimud on määranud avalikes üritustes maksimaalseks. Järgitakse ka kõigi ametivõimude soovitusi sotsiaalse distantsi, maskide kandmise ja hügieeni kohta. Messe Berlin andis täna hommikul aset leidnud pressikonverentsi ajal garantiid.

Praegu ruumis, kus toimub IFA, asub koronaviirusehaigla Messe Berliinis, kuid Jens Heithecker garanteerib, et ĂĽrituseks on ruumi ja tingimused.

"See on praegu parim lahendus," rõhutas asepresident Messe Berlin, rõhutades, et see on viis tööstuse toetamiseks, säilitades väga olulised isiklikud kontaktid. Ent ta tunnistas, et keegi ei teadnud, milline oli COVID-19 pandeemia mõju tulevastele sündmustele. "Minu isiklik lootus on, et inimesed kaotavad IFA 2020 ja tulevad lähiaastatel tagasi," ütles ta.

Spetsialistidele, kes ei saa selles piiratud juurdepääsuga mudelis osaleda, ja ka üldsusele on avatud videokonverentside edastamise mudel.

Küsides muutuvate plaanide finantsmõjudest, ütles Jens Heithecker, et aeg oli rääkida numbritest, vaid toetada partnereid ja kaubamärke. "Tahame olla osa lahendusest," rõhutas ta.

Eksponentide osalemise ja riigi olemasolu kohta pole veel andmeid, andmed, mis avaldatakse tõenäoliselt lähikuudel.

CE China, mida IFA hoiab ka Guangzhous, toimub samuti septembris. Kuupäevad võivad olla vahemikus kuu 24. – 26.

Toimetaja märkus: uudiseid on täiendatud lisateabega