IFixit demonteeris ka Mac mini ja pälvis selle ehituse eest kiitust

Eile seda iFixit võttis uue MacBook Airi lahti ja kiitis isegi vähese remondirekordi korral tervet rida täiustusi, mida Apple tegi masinaehituses sisemiste komponentide lihtsa parandamise ja vahetamise suunas. Täna on uus Mac mini mis sattus remondifirma kätte – kas Apple’i uus töölaud võitis sarnase tunnustuse?

Võtke uus iFixitiga Mac mini lahti

Mac mini demonteerimise alustamiseks toimub sama protsess nagu eelmises põlvkonnas: eemaldage alumine plastkate (nüüd keskkonnasõbralikum) ja eemaldage selle sisemisi komponente kaitsev metallplaat, eemaldage Wifi signaali vastuvõtja.

Võtke uus iFixitiga Mac mini lahti

Seejärel avage lihtsalt suur ventilaator ja eemaldage see vooluvõrgust, et enamik sisemisi komponente kokku puutuks. IFixit ĂĽllatas eriti asjaolu, et Mac mini sisu taaskasutatud alumiiniumist korpuse vabastamiseks kasutage plaatide korpusest välja surumiseks lihtsalt kahte pöialt – spetsiaalseid tööriistu pole vaja.

Võtke uus iFixitiga Mac mini lahti

Nagu nägime, asendab uus Mac mini plaadile joodetud RAM-i vahetatava kammiga (hiilgus!); Uuendusprotsess pole nii lihtne kui esimeses versioonis unibody mini, aga vähemalt on see võimalik. Mälupulka kaitsva metallvõre osas kahtlustab iFixit, et need on olemas, et võimaldada komponentidel töötada sagedusel 2,666MHz, häirimata masina muude osade tööd.

Võtke uus iFixitiga Mac mini lahti

Kuid mitte kogu huvi pisikese töölaua vastu. Lisaks eeldatavale protsessorile ja joodetud SSD-le on Mac mini loogikaplaadile kinnitatud ka kõik selle pordid (USB-A, Thunderbolt, HDMI, Ethernet …) – kui midagi ebaõnnestub ja vajate asendamist, võite oodata kõrgeid tulemusi paranemine. Samuti on keevitatud AirPorti kiip, mis vastutab masina traadita ĂĽhenduse haldamise eest; teisest kĂĽljest on toiteallikat kapseldavad komponendid modulaarsed ja neid on lihtne vahetada.

Võtke uus iFixitiga Mac mini lahti

Lõppkokkuvõttes andis iFixit uuele Mac minile parema hinnangu 6 10 võimalikus punktis tõstis positiivselt esile masina soolestikule juurdepääsu lihtsust, lisaks liimide ja muude ebasõbralike tehnikate minimaalset kasutamist. Seega on Mac-e praegu kõige lihtsam parandada ja uuendada – mis on nii kohusetundlikele kasutajatele kui ka spetsialistidele väga ahvatlev punkt, täpsemalt ĂĽhiskond, mida Apple selle uue versiooniga vallutada soovib. Meister mängima?