iFixit võtab uue MacBook Pro lahti ja tuvastab liblika klaviatuuril mõned muudatused

Võib-olla isegi olulisem kui uus Inteli protsessor, uusimad versioonid MacBooks Pro toob uudsuse, mis toob lootuse potentsiaalsete masinaostjate sĂĽdamesse: (veel) mootorite ĂĽlevaated liblika klaviatuur, kellel, nagu me teame, on – või on – väga ebamugav kalduvus probleeme tekitada.

Selle uue põlvkonna sĂĽlearvuti Apple’i tehtud muudatuste kontrollimiseks julgesid lahti pakkima iFixit nad said endale ĂĽhe uue MacBook Pro ja lahkasid seda jupikaupa.

Leiutis? Jah, tegelikult on uuel klaviatuuril oma erinevused, kuid need on erinevad hästi tark.

Ekspertide sõnul taanduvad klaviatuuri muudatused kaheks uueks asjaks. Esimene neist on eelmises põlvkonnas kasutusele võetud ränimembraanis ja see takistab probleeme tekitavate prahi / elementide sisenemist. Varasemate klaviatuuride läbipaistmatu ja kergelt vastupidava materjali asemel on meil nüüd täiesti läbipaistev ja sile nailonpolümeerist valmistatud membraan.

IFixit demonteeris uue MacBook Pro liblikaklaviatuuriVanemate põlvkondade ränimembraanid ja vasakul (vasakul)

Teine uudsus on kattematerjal lĂĽliti klaviatuuril – see tähendab see osa, mis tegelikult salvestab klahvivajutused ja teisendab need ekraanil kajastuvateks tähemärkideks. Metall on nĂĽĂĽd läikivam ja poleeritud, mis võib iFixiti sõnul soovitada uut kuumtöötlust või kasutatava sulami muutmist – või isegi mõlemat.

IFixit demonteeris uue MacBook Pro liblikaklaviatuuriLüliti vanast (vasakult) ja praegusest põlvkonnast

Ei ole selge, mida need kaks muudatust täpselt uue klaviatuuri (väidetavalt) parema vastupidavuse saavutamiseks aitavad, nii et peame ootama aja tarkust, et näha, kas Apple’i lubadused on realistlikud. Asjaolu, et Apple on hiljuti turule tulnud masina oma klaviatuuriparandusprogrammi paigutanud, pole siiski kõige julgustavam märk – ehkki positiivne potentsiaalselt mõjutatud tarbijate jaoks muidugi.

Kui mõtlete ĂĽlejäänud lahtivõtmise ĂĽle, siis teadke, et uus MacBook Pro on sisemiselt identne teie sisemise organisatsiooni eelmisega. IFixit omistab uue mudeli eelkäijaga samale parandusindeksile, kus on ainult 1 punkt kĂĽmnest võimalikust, kiites puuteplaadi vahetamise lihtsust, kuid kritiseerides masina ĂĽlejäänud konstruktsiooni – näiteks asjaolu, et protsessor, RAM ja välkmälu on keevitatud ja juhtum (koos kõigi komponentidega, nagu klaviatuur, aku, kõlar ja puuteriba) on kõik kokku liimitud, nii et parandamine on põhimõtteliselt võimatu.

Midagi nii uut päikese all pole.