iFood teatas droonide kojuveoteenustest Brasiilias Droon

iFood teatas droonide kojuveoteenustest Brasiilias Droon

IFood teatab, et nad on Brasiilias alustanud uut droonide kohaletoimetamise projekti. See uudsus on laevafirma ja droonisaadetiste väljatöötamise spetsialisti SpeedBird Aero partnerluse tulemus. Esimene rakendusetapp peab algama septembris ja see toimub Campinas, So Paulo siseruumides. Nagu UberEATS ja Wing teatasid, peaks see uue tehnoloogia abil kiirendama klientidele tarneprotsessi.

LUGEGE: droonidel on juba 'uudishimulik' kasutusviis kogu maailmas; vaata

Ettevõtte sõnul tuleb esimene test teha Iguatemi Shoppingus. Kaubanduskeskusest lahkudes toob droon tellimused iFoodi jaotuskeskusesse. Pärast seda lähevad tellimused traditsioonilisi meetodeid kasutades lõppsihtkohta. Droonide puhul eeldatakse, et tarneajad lühenevad märkimisväärselt.

Ăśks 2iFoodist testib droonide abil kodus tarnimist Brasiilias Foto: Divulgao / iFood

iFood testib droonide abil kodus tarnimist Brasiilias Foto: Divulgao / iFood

IFoodi andmetel pole drooni kliendi aknasse saadetud. Idee on see, et see täiendab traditsioonilisi toimimisviise. Näiteks kaubanduskeskustes võib inimeste saatmine restoranides tellimuste vastuvõtmiseks kuluda kuni 12 minutit ja droonide abil varieerub see aeg 30 sekundist 1 minutini, selgitas iFoodi logistikadirektor Roberto Gandolfo.

Teine uuritav töömudel hõlmab marsruuti ettevõtte jaotuskeskuse ja elamukorterite vahel. Sel juhul saavad kliendid tellimusi vastu võtta nn droonipordiks – struktuurist, kus droonid õhku tõusevad ja maanduvad.

2-st 2iFoodist valis selle uue teenuse jaoks esimese linna Campinas. Foto: Ana Marques / TechTudo

iFood valis selle uue teenuse esimeseks linnaks Campinase. Foto: Ana Marques / TechTudo

Droonidel on Speedbird Aero seadmel Brasiilia tehnoloogia ja see on spetsiaalselt välja töötatud kaubaveoks. See mahutab kuni 2 kg, lendab kiirusel 40 km / h ja ulatub kuni 60 m kõrgusele, mis võrdub 20-korruselise ehitisega. Lisaks soojusisolatsioonile, mis tõotab säilitada toidu temperatuuri.

Ettevõtte sõnul läbis viimane Barueris läbi viidud lennul varustus 1,5 km vaid 4 minutiga. IFoodi teatel haldab Speedbird Aero lisaks droonide väljatöötamisele ja opereerimisele ka kogu marsruutide koostamise protsessi ning kooskõlastab regulatiivorganiga lennuplaanid.