iFood, Uber sööb või Rappi? Võrrelge sooduskuponge, tasuta saatmist ja palju muud Kohaletoimetamine

iFood, Uber sööb või Rappi? Võrrelge sooduskuponge, tasuta saatmist ja palju muud Kohaletoimetamine

iFood, Uber Eats ja Rappi on riigis mitmed saaterakendused, mille allalaadimisi on ametlikes Google Play ja App Store'i poodides miljonite kaupa. Sellel teenusel, mis on saadaval Androidi ja iPhone'i (iOS) telefonidele, on sama ettepanek: toodete saatmine partnerfirmadest, kliendi asukohtade lähedalt. Kui iFood ja Uber Eats paistavad silma toidu- ja joogikategoorias, laiendab Rappi oma tegevust muu hulgas ka supermarketites, apteekides ja lemmikloomapoodides tehtavatele tellimustele. Kõigil kolmel on aga omadusi, mis võivad mõjutada tarbijate otsuseid.

Peamisi erinevusi platvormide vahel võib näha näiteks allahindlustes, tegevuspiirkondades ja teenuseliikides. Nii saavad kasutajad leida oma vajadustele ideaalse rakenduse. Vaadake allpool iFoodi, Uber Eats ja Rappi peamiste omaduste võrdlevat loetelu, mida haldab TechTudo. Selle eesmärk on hõlbustada nende klientide valikut, kes on huvitatud laevandusteenustest.

Z Kohaletoimetamine: kuidas kasutada joogirakendust ja panna alla sooduskupong

1 / 8iFood, Uber Eats ja Rappi: konkurentsivõimelised avalike eelistuste kättetoimetamisteenused Foto: Maria Dias / TechTudo

iFood, Uber Eats ja Rappi: konkurentsivõimelised avalike eelistuste kättetoimetamisteenused Foto: Maria Dias / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

1. Rakenduse liides

Nende kolme rakenduse liidesed on üksteisega väga sarnased. IFoodis kuvatakse avaekraanil kasutaja aadress ja allpool on avatud restoranide loend, mis on läheduses saadaval. Kasutajad saavad otsinguriba abil otsida konkreetseid restorane või roogasid. Viimast võib leida ka toidugruppide menüüst, mis sisaldab muu hulgas valikuvõimalusi nagu kohvikud, külmutatud toidud, suupisted, joogid, maiustused ja koogid, Brasiilia toidud, vastavalt piirkonna ettevõtete saadavusele.

Lisaks näitab iFood kasutajatele avaekraanil valitud asukohtade kuulsamaid restorane, restorane, mis pakuvad tasuta saatmist ja muid näpunäiteid vastavalt kasutaja poolt rakenduses esitatud viimasele tellimusele. Uber Eats järgib samu liidesestandardeid, saadetise aadresside, aktiivsete tutvustuste ja piirkonna restoranidega. Põhiekraanil kuvatakse alumine menüü, kus saate otsida ka restorane või roogasid, vaadata eelnevaid ja ajastatud tellimusi ning muuta isiklikku teavet.

Rappi huvilised leidsid tarkvara avamisel sama teabe kuvamise süsteemi. Intuitiivsel viisil on võimalik valitud postiaadress ja jooksev saldo tuvastada veebipõhise makseteenuse meetodi Rappi Pay abil. Kliendid saavad valida ka edastusviisi, sest platvorm pakub selliseid alternatiive nagu supermarketid, apteegid, lemmikloomakauplused, kaubanduskeskused ja muud. Kategoorias "Restoranid" saate teada, milliseid neist on tasuta kohaletoimetamine, vaadata lähimaid avatud kohti ja vaadata saadaolevaid allahindlusi.

2 kaheksast intuitiivsest ja sarnasest liidesest on saadaval kolmel fototeenuse teenusel: Reprodutseerimine / Maria Dias

Intuitiivsed ja sarnased liidesed on saadaval kolmel fotode edastamise teenusel: Reproduction / Maria Dias

Pidage meeles, et kõik rakendused on saadaval Google'i ja Apple'i opsüsteemidele. Lisaks saab neid kasutada ka arvutibrauserites, töölauaversioonis. Veel üks eelis on vähene mälukasutus, kuna tarkvara on kerge ja ei võta seadme paigaldamiseks palju ruumi. See väldib protsessori ülekoormamist ning võimalikke krahhe ja tõrkeid.

Liidese sarnasus erineb funktsioonide osas iga teenuse eripärast. Vaadake peamisi: ettevõtete nimekirjad, ettevõtete kategooriad, lojaalsusprogrammid, tellimuste ajakava ja saatmise jälgimine. Üksusi saab kasutada kriteeriumidena kasutajaplatvormi valimisel.

Ettevõtted ettevõtted

Sõltuvalt kasutaja asukohast ja ettevõtete vahelisest partnerlusest tegutsevad mõned ettevõtted ainult ühes kolmest rakendusest. See tähendab, et mitte kõiki näiteks iFoodis loetletud restorane ei kuvata ka Uber Eats ega Rappi. Teenuste loetelu võib platvormist olenevalt erineda.

Ettevõtte kategooria

Kui iFoodil ja Uber Eatsil on toidule keskenduv kättetoimetamisteenus, on Rappi oma tegevuses ulatuslikum ning sellel on apteek, kaubanduskeskus, supermarket, veinikelder ja palju muud. Selles saate taotleda kättetoimetamist ka suvandi "Midagi" abil. Selles rollis osutab kasutaja soovitud toote rakendusele (ja seda saab transportida), kus see leitakse ja hinnaskaala, mis vastab kogu ostuhinnale. Vastavalt sellele viib ostmise ja kohaletoimetamise läbi üks rakenduse saatja ning lisatasu kasutajalt võetava saatmistasu eest.

3/8iFoodist, Uber Eats ja Rappi pakuvad kasutajatele rakenduse erinevaid funktsioone Foto: Reproduo / Maria Dias

iFood, Uber Eats ja Rappi pakuvad kasutajatele rakenduse erinevaid funktsioone Foto: Reproduo / Maria Dias

Rappi pakub ka lojaalsusprogrammi Rappi Prime. Ressurssidega saab sõlmida lepinguid nii kuu kui ka aasta versioonis ning nende eeliseks on tasuta saatmine, mis on kasutajatele piiramatu. Lisaks on kliendid, erinevalt süsteemis mitteosalejatest, öösel või vihmastel päevadel tehtud saadetiste eest lisatasude maksustamisest vabastatud. Rakendused iFood ja Uber Eats ei paku oma kasutajatele lojaalsusprogrammi.

Tellimuste ajastamine on lisafunktsioon, mis on saadaval ainult Uber Eats ja iFood. Ressursside abil saavad kasutajad kavandatud kohaletoimetamise ühest kohast soovitud kuupäevale kavandada. See on alternatiiv, et ta ei unustaks näiteks ostu sooritada.

Saadetiste jälgimine

Hiljuti jälgib oma teenusesse sisseehitatud iFood klientide päringuid reaalajas. Sel viisil teavitatakse kasutajat, kui tellimus lahkub ettevõttest programmeeritud aadressile. Huvitatud pooled saavad loomulikult osaleda nende inimeste saatmisel, kes toimetavad sihtkohta. Funktsionaalsus on saadaval Uber Eats ja Rappi kasutajatele.

3. Ettevõtete loetelu

Üks iFoodi pakutavatest eelistest on laiem partnerfirmade loetelu, võib-olla seetõttu, et see on olnud turul konkurentidest kauem. See platvorm hõlmab pealinnast väljaspool asuvaid piirkondi ja suuri kaubanduskeskusi. Teisalt toob Rappi rohkem kategooriaid ettevõtteid. Kuigi paljudes kohtades, näiteks supermarketites ja apteekides, on võimalik tellimusi esitada, piirduvad iFood ja Uber Eats toiduga, mis on tellitud rakenduses olevate ettevõtete nimekirjast.

4/8 saadaolevate ettevõtete nimekiri varieerub iFoodi, Uber Eats ja Rappi rakenduste vahel Foto: Reproduo / Maria Dias

Saadaolevate ettevõtete nimekiri varieerub iFoodi, Uber Eats ja Rappi rakenduste vahel Foto: Reproduo / Maria Dias

Saaterakenduste makseviisid on erinevad. IFoodis on saadaval olevad maksevõimalused tavaliselt ettevõtte enda valitud, restorani otsustada on, kuidas ta ostuhinda aktsepteerib. Üks võimalus on tarkvara enda kaudu, kus on võimalik maksta registreeritud krediit- või deebetkaardiga, MasterPass või Google Pay. Teine võimalus on tasumine kättetoimetamise ajal, kus on lubatud sularaha, krediit- ja deebetkaardid ning isegi toidumärgid.

Uber Eats'i puhul valib maksevõimaluse rakendus. Need, kes on huvitatud veebis tasumisest, saavad valida rakenduses või PayPal'is registreeritud krediit- või deebetkaardi. Neile, kes soovivad maksta saatetellimuste eest, on ainus kasutatav võimalus sularaha.

5-st 8-st maksevõimalusest iFoodis ja Rappi määrab kaupmees; kell Uber Sööb läbi rakenduse Fotod: Reproduo / Maria Dias

IFoodi ja Rappi maksevõimalused määrab kaupmees; kell Uber Sööb läbi rakenduse Fotod: Reproduo / Maria Dias

Rappi paistab silma seetõttu, et pakub oma süsteemi, mille nimi on Rappi Pay. See toimib nagu elektrooniline rahakott, mis võimaldab teil krediitkaarte registreerida ja saldosid lisada. Süsteemi eesmärk on hõlbustada väärtuste ülekandmist rakenduste kasutajate vahel, et viia lõpule näiteks mitu inimest jagavad kontod. Kasutage ka muid makseviise, näiteks Interneti-krediitkaarte, sularaha, PayPali ja deebetkaarte. Saadaolevad valikud sõltuvad valitud tegevuskohast.

Elektroonilise rahakoti meetod kehtib ka iFoodile. Nii saavad kasutajad väärtuse uuesti laadida, maksmise ajal rakendada QR-koodi ja saada järgmise ostu korral allahindlust. Kuid see funktsioon pole kõigi rakenduste pakutavate piirkondade jaoks veel saadaval.

Sooduskupongide saatmine registreeritud kasutajatele on iFoodi, Uber Eats ja Rappi kolmikute jaoks tavaline tava. Ehkki igal neist on oma soodusprogramm, on tavaline, et registreerijate baasi saadetakse SMS piiratud aja jooksul pakkumisega, mis vähendab tellimuse lõppväärtust.

Muud tĂĽĂĽpi allahindlusi saab tarkvara abil. Uber Eatsis saavad kasutajad jagada sooduskuponge teistega. Kui nad lingivad koodi teenuse esmakordsel kasutamisel, saab saatja väärtuse, mis arvatakse maha järgmises järjekorras. Rappi kasutajad saavad hakkama väljakutsega saada RappiCrditos – tasakaal, mida saab kasutada rakendusesiseste ostude tegemiseks.

6/8 iFood, Uber Eats ja Rappi saaterakendused pakuvad kasutajatele allahindlusi Foto: Reproduo / Maria Dias

IFood, Uber Eats ja Rappi saaterakendus pakub kasutajatele allahindlusi fotol: Reproduo / Maria Dias

Kuna turul on pikem aeg, on iFood rakendus, kus pakutakse kõige rohkem saatmispiirkondi. See teenus on saadaval kõigis riigi osariikides ja nende linnade loend on registreeritud juurdepääsu saamiseks kõigile (https://www.ifood.com.br/cidades-atendidas). Rappi ja Uber Eatsil on selles osas siiski piirangud ja need pole kogu riigis saadaval. Kontrollige allpool linnu, kus seda teenust pakutakse.

Rappi: Belo Horizonte, Braslia, Campinas, Curitiba, Florianpolis, Fortaleza, Goinia, Porto Alegre, Recife, Ribeiro Preto, Rio de Janeiro, Salvador ja So Paulo.

Söö Uberit: Aracaju, Belm, Belo Horizonte, Boa Vista, Braslia, Campinas, Campo Grande, Caxias do Sul, Cuiab, Curitiba, Florianpolis, Fortaleza, Goinia, Itinia, Joo Pessoa, Joinville, Juiz de Fora, Londrina, Macap, Macei, Manaus , Jõulud, Palmas, Porto Alegre, Porto Velho, Recife, Ribeiro Preto, Rio Branco, Rio de Janeiro, Salvador, Santos, So Jos do Rio Preto, So Jos dos Campos, So Lus, So Paulo, Sorocaba, Teresina, Uberaba, Uberlndia ja Vitria.

8iFoodist 7 töötab kõigis osariikides; Uber Eats ja Rappi tegutsevad teatud linnades Foto: Reproduo / Maria Dias

iFood töötab kõigis osariikides; Uber Eats ja Rappi tegutsevad teatud linnades Foto: Reproduo / Maria Dias

Ametlikes Google Play ja Apple Store'i rakenduste poodides on Uber Eats kategooria "Söök ja jook" populaarseim rakendus. Vaatamata maksevõimaluste ja tegevuspiirkondade piirangutele on see teenus miljonite kasutajate seas eelistatud. Samas kategoorias tõusis teisele kohale iFood, kellele järgnes kolmandal Rappi.

Isegi selle hinnangu korral panevad kasutajate antud hinnangud igale rakendusele erineval tasemel. IFood on Google Plays 4.6-ga märkmeister. Siis jagasid Uber Eats ja Rappi poodiumikohta keskmiselt 4,2-ga. Apple'i allalaadimisplatvormil on iFood ja Uber Eats skooriga 4,8, Rappil aga keskmiselt 4,6.

8 / 8iFood on parim restoranide kohaletoimetamise rakendus, mida kasutajad on Google Plays hinnanud, millele järgnevad Uber Eats ja Rappi. Fotod: Reproduo / Maria Dias

iFood on parim restoranide kohaletoimetamise rakendus, mida kasutajad hindavad teenuses Google Play, millele järgnevad Uber Eats ja Rappi Photos: Reproduo / Maria Dias

Kas veebis ostmisel on mingeid ohtusid? Vaadake TechTudo foorumi kasutajate arvamusi.

Kuidas iFoodis sooduskoodi registreerida?

Kuidas iFoodis sooduskoodi registreerida?