Iga-aastasel kohtumisel Apple'i aktsionäridega rõhutas Tim Cook veel kord Maci olulisust

Iga-aastasel kohtumisel Apple'i aktsionäridega rõhutas Tim Cook veel kord Maci olulisust

Kas teate mõnda tegevjuhti, kellele meeldib rääkida, kuid ei saa? Tundub, et see nii on Tim Cook. Pöörates ja liikudes, avaldas Apple'i tegevjuht mitmetes intervjuudes mõne, et "parim on veel ees", et "näeme varsti erakorralisi asju", muu hulgas väljaspool ilmselget, kuid see on juhi kõne osa mis tahes ettevõte. Täna (teisipäeval, 28. veebruaril) toimuval Apple'i iga-aastasel aktsionäride koosolekul korratakse seda.

Ilmselgelt oli kohtumine iseenesest ĂĽsna bĂĽrokraatlik ja keskendus äritegevusele, näiteks Apple'i juhatuse valimine, tegevjuhtide töötasu kinnitamine ja raamatupidamise eest vastutava ettevõtte (Ernst & Young) kinnitamine – kõik need olid kokku lepitud. Kuid mitmed aktsionäride ettepanekud lĂĽkati tagasi, sealhulgas need, mis sundisid Apple'i oma juhatuses mitmekesisemaks muutuma, ja teised, mis teatasid aasta jooksul Apple'i annetatud organisatsioonide (aktsionäridele) avalikustamisest.

Kuid see ei tähenda, et koosolek on 100% keskendunud aktsionäridega seotud ettevõtte küsimustele; Küpsetage küsimuste ja vastuste seansil, mitte enne, kui räägite veidi praegusest stsenaariumist: edu iPhone (mis müüs viimases eelarve kvartalis 78 miljonit ja sai sel perioodil maailma enimmüüdud nutitelefoniks, kuid see pole ettevõtte eesmärk), õunamoos (mille maksukvartal on turuletoomise järgselt parim) selles kategoorias "Teenused" (et kui see on iseseisev ettevõte, registreeritakse see aadressil Fortune 100), anna kliendibaas ettevõte (Apple Musicus on neid ainult 20 miljonit, kuid kuna Apple müüb teiste teenuste, näiteks Netflixi tellimusi, suhtleb ettevõte 150 miljoni klientiga) jne.

Kõige huvitavam osa ilmneb aga siis, kui tegevjuhilt küsitakse ettevõtte pühendumuse kohta professionaalne turg. Cook ütles, et väljaspool "iPhone'i maailma" on endiselt palju sissetulekuvõimalusi, viidates Mac'i, Apple Watchi, "Teenuse" ja iPadi kategooriatele, mis on Apple'i kasvu jaoks olulised. "Näete, kuidas me teeme professionaalses valdkonnas rohkem. Loominguline kogukond on meie jaoks väga oluline.

Mida see tähendab? Keegi ei tea. See võib olla märk sellest, et Mac saab taas tähelepanu, mida see turg vajab, uusi tarvikuid / konkreetseid tooteid selle sihtrühma nõudmistele vastamiseks või lihtsalt mõne nende tootesarja põhihoolduseks.

Cookilt küsiti ka käivitamise võimaluse kohta Puuteekraaniga Mac. Nagu tavaliselt, katkestab tegevjuht, öeldes, et talle ei meeldi rääkida toodetest, mida pole veel turule viidud; teisest küljest ütles ta, et keskenduti sellele, et muuta iPad iPad sülearvutitele rohkem asendavaks, kuid mitte Maci jaoks (kuna Macid teevad rohkem). See tähendab, et ärge lootke Mac-i näha puuteekraan tule

Mida me sellest kõnest saame? See pole Cook'i esimene kord, kui ta seda esimest korda väidab, kuid ta selgitab veel kord värskenduste puudumise all kannatavate Mac-i ja kogukonna (spetsialistide) olulisust, mainimata muidugi mõnda ettevõtte tehtud valikust (nagu MacBook Pro puhul, mida paljud kurdavad ühenduvuse puudumise pärast). , RAM-i piirangud jne).

Umbes AirPodCook kommenteeris, et Apple tegi võimalikult palju ühikuid ja ütles, et kõrvaklapid olid erakordne "kultuuriline nähtus", nagu nähtub, peaaegu kõigis ettevõtte füüsilistes poodides oli neid endiselt väga keeruline saada; veebisaidil on tarneajad (kogu maailmas) umbes kuus nädalat.

(The Loopi kaudu, 9to5Mac)