Apple ja Google peatasid erakasutajate kirjete jälgimise Privaatsuseeskirjad

Iga Apple'i töötaja kuulab iga päev 1000 Siri salvestust Allalaadimised |

Lisaks Apple'ist Siri uurimiseks ja parendamiseks häälklippide salvestamisele ja saatmisele teatab The Guardian, et töötajad kuulavad ka intiimseid vestlusi, näiteks meditsiiniteavet või isegi narkootikumide tehinguid ja seksilinte partnerite vahel.

Apple ja Google peatasid erakasutajate kirjete jälgimise

    Iga Apple'i töötaja kuulab päevas 1000 Siri-salvestust. Foto: Reproduction / Marvin Costa    Iga Apple'i töötaja kuulab päevas 1000 Siri-salvestust. Foto: Reproduction / Marvin Costa

Iga Apple'i töötaja kuulab päevas 1000 Siri-salvestust. Foto: Reproduction / Marvin Costa

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Vahetult pärast skandaali vallandati Corkis asuva Iiri ettevõtte Apple Globetechi töövõtja Apple, kelle sõnul on salvestistel mõnikord isiklikke andmeid või vestluse katkendeid. Ajutised töötajad palgatakse Globotechi "andmeanalüütikuteks", st põhimõtteliselt peavad nad dokumente kopeerima.

Lisaks hindavad spetsialistid Siri vastuseid mitmete kriteeriumide alusel, näiteks millal virtuaalsed assistendid saavad tõesti aidata või kui need käivitatakse kogemata. Aruande kohaselt tähendas tuhande häälkäskluse transkriptsioon seda, et võib-olla pidi töövõtja tegema umbes kaks korraldust minutis, kui nad töötavad kaheksa tundi päevas.

Iga Apple'i töötaja kuulab päevas 1000 Siri salvestust. Foto: Marvin Costa / TechTudoIga Apple'i töötaja kuulab päevas 1000 Siri salvestust. Foto: Marvin Costa / TechTudo

Iga Apple'i töötaja kuulab päevas 1000 Siri salvestust. Foto: Marvin Costa / TechTudo

Pidage meeles, et augusti alguses teatas Apple, et lõpetas ĂĽlemaailmse programmi, mis analĂĽĂĽsis Siri virtuaalse abilisega iPhone'i (iOS) või muude ettevõtte seadmete kaudu suhelnud kasutajate salvestusi. TechCrunchi veebisaidil teatas ettevõte, et kavatseb hindamise ĂĽle vaadata – seda protsessi kasutati selleks, et teha kindlaks, kas Siri on kĂĽsimuse õigesti pĂĽĂĽdnud või on see kogemata aktiveeritud.

Täielikku ülevaadet oodates peatame Siri hindamise kogu maailmas. Lisaks saavad kasutajad tulevaste tarkvarauuenduste osana valida programmis osalemise, "seisis Apple avalduses.

The Verge'i ja Iiri eksamineerija kaudu

Android 10 (Q) vs iOS 13: vaadake sĂĽsteemi ressursse

Android 10 (Q) vs iOS 13: vaadake sĂĽsteemi ressursse