Iga neljas noor kasutab nutitelefoni "probleemsel" viisil.  Millised on tagajärjed?

Iga neljas noor kasutab nutitelefoni “probleemsel” viisil. Millised on tagajärjed?

Tundub, et kõik, mis sind liiga palju imeb, on ütlus, mis ei kehti nutitelefonide kohta, ja näiteks võiksid olla uued uurimised. Novembri lõpus avaldatud süstemaatiline analüüs tuvastas igal neljandal lapsel ja noorukil probleemse mobiiltelefoni kasutamise (PSU), mis võib mõjutada vaimset tervist.

Määrates PSU nutitelefoni kasutuseks, mis on seotud vähemalt ühe düsfunktsionaalse kasutamise elemendiga, näiteks ärevusega, kui kasutajal puudub juurdepääs mobiiltelefonile, lõid teadlased seose selle sõltuvuse ja erinevate vaimse tervise probleemide vahel. Hinnangu kohaselt kasutab 23% noortest nutitelefone problemaatilisel viisil, näiteks muret tundes telefoni mittekasutamise pärast.

Probleemset mobiiltelefonide kasutamist võib seostada suurema tõenäosusega kogeda depressiooni, ärevust, stressi ja kehvemat unekvaliteeti.

BBC Newsi tsiteeritud teadlane Nicola Kalk Londoni King’s College’i psĂĽhhiaatria, psĂĽhholoogia ja neuroteaduste instituudist rääkis “vajadusest avalikkuse teadlikkuse järele nutitelefoni kasutamisel lastel ja noorukitel” ajal, mil vanemad peavad olema teadlikud, kui palju aega on. mida lapsed oma mobiiltelefonidega kulutavad ”. “Nutitelefonid on siin selleks, et jääda, seega on vaja mõista nende probleemse kasutamise levimust,” lisas ta.

Aastatel 2011–2017 läbi viidud 41 uuringu analüüsi põhjal, milles osales 42 000 noort, on selle uuringu eesmärk analüüsida PSU levimust ja seost vaimse tervise probleemidega. Kuid teadlased peavad terviseriskide vähendamise strateegiate väljatöötamiseks vajalikuks välja töötada täiendavad uuringud kasuliku ja kahjuliku tehnoloogia kasutamise piiride kindlaksmääramiseks.