Iga neljas noor portugallane kasutab õppimiseks Internetti iga päev

Iga neljas noor portugallane kasutab õppimiseks Internetti iga päev

Universidade Nova de Lisboa korraldab konverentsi, kus arutatakse projekti Net Children Go Mobile projekti, mille käigus püütakse mõista, kuidas üheksa- kuni 16-aastased noored suhtlevad Internetis koolihariduse seisukohast.

Portugal oli uuringu üks seitsmest sihtriigist, mis viis järeldusele, et 25% küsitletud Portugali tudengitest ütles, et kasutab õppimiseks Internetti iga päev. Selle väärtus tõuseb palju märkimisväärsema näitajani, 73% -ni, kui Internetti kasutatakse vaid kord nädalas.

Portugali õpilased on ka nende seas, kellel on kõige lihtsam juurdepääs kooli Internetile mobiiltelefonide ja nutitelefonide kaudu. Üldiselt ütles 56% vastanutest, et nad tegid seda raskusteta, kuigi ainult 16% ütles, et nad kasutavad Internetti piiranguteta.

Kuid kontratsüklis leiti uuringust ka see, et nutitelefonid pole kaugeltki koolides töövahend: 91% õpilastest ütles, et pole kunagi nutitelefoni koolis töötamiseks kasutanud, paljastades Público uurimise järeldused.

Ăśks selle uuringu uurijatest Eduarda Ferreira selgitas ajalehele, et koolidel on digitaalse kirjaoskuse arendamisel põhiroll, kuid Portugali haridussĂĽsteem ei paku endiselt adekvaatset lahendust väljakutsetele, mis on seotud mobiilse ja Interneti-tehnoloogia olemasolu õpilaselus. noor “.

Õpetajate poolel jõuti selles uuringus järeldusele, et õpilastel on stiimul teha koostööd väljaspool kooli, kasutades Internetti suhtlusvahendina.

Õpetajad, kes samuti uuringus osalesid, kahetseb, et digivahendeid kasutavad õpilased peamiselt suhtlus- ja meelelahutuslikel eesmärkidel ning et interneti kui õppevahendi kasutamisele ei pöörata suuremat tähelepanu.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi