Ignaz Semmelweis: arst võitis Google Doodle’i, mis õpetab käsi pesema

Ungari arst dr. Ignaz Semmelweis, kes oli esimene, kes avastas kätepesu meditsiinilisi eeliseid, sai reedel Google’ilt austuse (20). Seekord näitab videoformaadis Doodle otsingumootori avalehel õiget viisi oma käte pesemiseks.

LOE: Koronaviiruse kaart Brasiilias: veebisait jälgib Covid-19 juhtumeid riikide kaupa

Animeeritud juhised antakse edasi, kui Semmelweis kella hoiab, näidates aega, mis peaks puhastamisele pühenduma. Pidage meeles, et käte pesemine on üks peamisi samme uue koronaviiruse leviku tõkestamiseks ja vältimiseks. Pilte on saadaval kaks päeva ja neid saab vaadata arvutites ja mobiiltelefonides.

Google tunnustab Ignaz Semmelweisi, esimest arsti, kes avastas kätepesu meditsiinilised eelised – Foto: Disclosure / Google

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Viini ülikooli arst ja sünnitusarst Semmelweis määrati Viini üldhaigla sünnituskliiniku pearesidendiks märtsis 1847. Seal jõudis ta järeldusele ja näitas, et arstide käte puhastamise nõudmine vähendas oluliselt haiguse edasikandumist.

See järeldus tehakse pärast salapärase nakkuse uurimist, mis on toonud kaasa uute emade kõrge suremuse sünnitusosakondades kogu Euroopas. Pühendunud probleemi põhjuste leidmisele jõudis Semmelweis järeldusele, et arstid toimetasid varasemate operatsioonide ja lahangute nakkusmaterjali nende käte kaudu.

Vaadake ka: Google Doodlesi ajalugu

Google Doodlesi ajalugu

Google Doodlesi ajalugu

Pärast avastuse tegemist kehtestasid Ungari arstid kohe nõude, et terved spetsialistide meeskonnad peseksid patsiendieksamite vahel käsi. Meede, mida paljud Semmelweisi kolleegid algselt skeptiliselt vaatasid, põhjustas nakatumise määra languse. Tänu tema tööle on Ignaz Semmelweis meelde jäänud kui “nakkuste tõrje isa”.

Lisaks austuse avaldamisele Ungari arstidele suurendab selle reede Doodle (20) käte pesemise tähtsust. Koronaviiruse kiire leviku tõttu kogu maailmas on hĂĽgieeniharjumused Covid-19-ga saastumise peatamiseks väga olulised. Google’i kuvatud video järgib Maailma Terviseorganisatsiooni soovitusi, kuidas käsi korralikult pesta.