Iisrael kõrvaldab Hamasi häkkerite grupi … “õhurĂĽnnakutega”

ZDNet teatab lisaks, et Iisraeli valitsus reageerib esmakordselt Hamasi küberrünnakule sõjaliste jõududega, mille eesmärk on häkkerite asukohaga hoone kirurgiline pommitamine. Operatsioon toimus sel laupäeval, kus Iisraeli kaitsevägi (IDF) oli suunatud õhurünnakule Gaza sektoris asuvale hoonele, mis tuvastati Iisraeli küberruumis Hamasi küberrünnakuoperatsioonide aluseks.

tek-rĂĽnnak “data-title =” tek-rĂĽnnak – Iisrael kõrvaldab Hamasi häkkerite grupi… õhurĂĽnnakuga – SAPO Tek> rĂĽnnak tek

See kättemaks toimub kolm aastat pärast seda, kui NATO tegi ametlikust kĂĽberruumist tänapäevastes konfliktides ametliku “lahinguvälja”. “Oleme alati teie ees,” ĂĽtles IDF-i kĂĽberkaitsedivisjoni ametnik ja märkis, et iga kord, kui nad ĂĽritavad midagi teha, kukuvad nad läbi. Kuid enne “õhurĂĽnnakuga” kätte maksmist tĂĽhistas sõjavägi veebirĂĽnnaku. Teisisõnu, pärast kĂĽberruumi ohtude lõpetamist tegutsesid sekkumisjõud fĂĽĂĽsilise mõõtme tĂĽhistamiseks.

Rahvusvaheline ajakirjandus ütles, et see Iisraeli rünnak oli pöördepunkt kaasaegses vastasseisus, viies küberkättemaksu lahinguväljale. Ehkki 2015. aastal kasutas USA operatsioonides droone, oli see esimene kord, kui riik reageeris sõjaliste jõududega küberrünnakutele aktiivsetes ja reaalajas toimuvates konfliktides kuudepikkust planeerimata.

Eksperdid hoiatavad aga seda tüüpi pommitamise kasutamise eest küberrünnakute korral, rõhutades, et need rünnakud viiakse läbi aktiivse konfliktistsenaariumi korral; ja mitte olukordades, kus füüsilisi konflikte pole toimunud.