contador gratis Saltar al contenido

Iisrael kõrvaldab Hamasi häkkerite grupi … “õhurünnakutega”

serangan tek

ZDNet teatab lisaks, et Iisraeli valitsus reageerib esmakordselt Hamasi küberrünnakule sõjaliste jõududega, mille eesmärk on häkkerite asukohaga hoone kirurgiline pommitamine. Operatsioon toimus sel laupäeval, kus Iisraeli kaitsevägi (IDF) oli suunatud õhurünnakule Gaza sektoris asuvale hoonele, mis tuvastati Iisraeli küberruumis Hamasi küberrünnakuoperatsioonide aluseks.

tek-rünnak “data-title =” tek-rünnak – Iisrael kõrvaldab Hamasi häkkerite grupi… õhurünnakuga – SAPO Tek> rünnak tek

See kättemaks toimub kolm aastat pärast seda, kui NATO tegi ametlikust küberruumist tänapäevastes konfliktides ametliku “lahinguvälja”. “Oleme alati teie ees,” ütles IDF-i küberkaitsedivisjoni ametnik ja märkis, et iga kord, kui nad üritavad midagi teha, kukuvad nad läbi. Kuid enne “õhurünnakuga” kätte maksmist tühistas sõjavägi veebirünnaku. Teisisõnu, pärast küberruumi ohtude lõpetamist tegutsesid sekkumisjõud füüsilise mõõtme tühistamiseks.

Rahvusvaheline ajakirjandus ütles, et see Iisraeli rünnak oli pöördepunkt kaasaegses vastasseisus, viies küberkättemaksu lahinguväljale. Ehkki 2015. aastal kasutas USA operatsioonides droone, oli see esimene kord, kui riik reageeris sõjaliste jõududega küberrünnakutele aktiivsetes ja reaalajas toimuvates konfliktides kuudepikkust planeerimata.

Eksperdid hoiatavad aga seda tüüpi pommitamise kasutamise eest küberrünnakute korral, rõhutades, et need rünnakud viiakse läbi aktiivse konfliktistsenaariumi korral; ja mitte olukordades, kus füüsilisi konflikte pole toimunud.