IKEA mĂĽĂĽk ĂĽletab 40 miljardit eurot, keskendudes e-kaubandusele

Tuntud mööbli- ja aksessuaaribrändide kihlveod kodule veebiturul näivad tasuvat. Reutersi andmetel registreeris ettevõte aastase müügimäära kasvu, ületades 40 miljardi euro piiri.

See kasv tuleneb suuresti tema e-kaubanduse strateegiast, ütles Rootsi kontsern. Viimase 12 kuu jooksul on IKEA e-kaubanduse äri kasvanud 43%, mis aitab ettevõttel saavutada kogu müügimahu kasvu 6,5%.

Ettevõte otsustas siseneda internetimüügi maailma alates 2017. aastast, mida paljud pidasid hiliseks sisenemiseks. Sellest ajast peale on see panustanud jõule oma strateegia kohandamiseks sellele turule, et see saaks konkureerida selliste e-kaubanduse hiiglastega nagu Amazon.

Inter IKEA tegevjuhi Torbjörn Lööfi sõnul rääkis kontsern Reutersile rääkides kaubamärgi kontseptsiooni osas muutuste periood. Seega investeerib IKEA ettevõtte kohandamiseks ühiskonna uute tarbimisharjumustega, arendades rohkem digitaalteenuseid. Viimase 12 kuu jooksul on ettevõte laiendanud oma e-kaubanduse strateegiat 9 riiki.

Üks Rootsi kontserni tulevasi panuseid digitaalses valdkonnas on veebipõhise osturakenduse loomine. IKEA emaettevõtte Ingka tegevjuhi Jesper Brodini sõnul on eesmärk alustada selle katsetamist hiljem sel aastal 30 riigis.