RAÄŚUNALNIK

IKT kasutamine ELi koolides on alates 2006. aastast enam kui kahekordistunud

Järeldus on täna avaldatud uuringust, millest selgus, et arvutite arv õpilase kohta varieerub Euroopa koolides tänapäeval keskmiselt kolme kuni seitsme vahel. Sama uuring näitab, et üle üheksa kümnest õpilasest õpib koolis lairibaühendust ja ühendus on vahemikus 2–30 Mbps, kuid mitte kõik andmed pole julgustavad.

Ainult pooled 16-aastastest õpilastest õpivad koolis, mis on varustatud uusimate digitaalsete seadmete ja lairibaühendusega üle 10 Mbps sekundis ning kättesaadavate infrastruktuuride ja tugiteenustega. LAN-id, virtuaalsed õpikeskkonnad, iseseisvad veebisaidid ja õpilaste e-posti infosüsteemid on osa koosseisust.

20 protsenti selle vanuserühma õpilastest ei kasuta koolis kunagi arvutit või ei kasuta seda peaaegu kunagi ning üheksa-aastaste seas õpib ülidigitaalsetes koolides vaid iga neljas.

Euroopa uuringud näitavad ka, et koolides, kus on määratletud ametlik IKT kasutamise poliitika, on tehnoloogia kasutamise sagedus kõrge. See näitab ka suundumust traditsiooniliste lauaarvutite asendamiseks kaasaskantavate seadmetega, mida järgivad ka teised turud.

Euroopa uuring põhines 31 000 Euroopa riigi õpilaste ja õpetajate 190 000 vastusel õppeaastaks 2011-2012.

Pildi nimi

Parimat lairibaĂĽhendust pakub Portugal

Portugali koolide osalus selles uuringus oli 35% (protsent valimist / koolidest, kus küsimustikule vastas vähemalt üks õpilane või õpetaja). See ei tundu kuigi palju, kuid Euroopas on veel vähem koostöövõimelisi riike, näiteks Saksamaa (2%) või Suurbritannia (4%).

Portugali nähakse kui näidet riigist, kus õpilased toovad kooli ise oma varustuse, ja ühe Euroopa riigina, kus kasutatakse kõige rohkem virtuaalseid õpikeskkondi.

Oleme ka riik, kus on 8. – 11. Klassi vahel parimad lairibaühendused koolides, ehkki arvutite arv õpilase kohta on meil halb.

Pildi nimi

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH