IKT on säästva arengu relv

Rahvusvahelisel s√§√§stva arengu konverentsil Rio + 20 ilmunud kavatsuste deklaratsioonis olid selged ja √ľksikasjalikud viited info- ja kommunikatsioonitehnoloogia rollile.

T√§na Brasiilias l√Ķppenud kohtumisel s√ľndinud dokument, mille eesm√§rk oli keskkonnaprobleemid taas rahvusvahelisele poliitilisele p√§evakorrale tuua, v√§idab, et IKT-l on j√§tkusuutlikkusmeetmete rakendamisel oluline roll. Need on vahendid, mis v√Ķivad nende rakendamist kiirendada ja aidata riikidel oma kohustusi kohapeal t√§ita.

Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni edendatud kohtumise tulemuseks oli dokument, mida eksperdid pidasid vähem ambitsioonikaks. See on riikide omamoodi tahteavaldus säästva poliitika ja keskkonnakaitse olulisuse kohta, ilma et kavatsuse realiseerimiseks oleks konkreetseid samme ja eesmärke.

“Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia suudab h√Ķlbustada teabevahetust valitsuste ja kodanike vahel, edendada teadmisi, tehnilist koost√∂√∂d ja toetada s√§√§stva arengu kolme samba: majanduskasvu, sotsiaalse kaasatuse ja s√§√§stva arengu arendamist”, t√§psustas Rahvusvahelise Telekommunikatsiooni Liidu avaldatud pressiteade.

Lairiba arendamine selles kontekstis on näidatud olulise tegurina, samuti tehnoloogia potentsiaalina, mis aitab jälgida ja kaardistada säästva poliitika määratlemist toetavaid näitajaid.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira