#ILikeYouLike: sotsiaalvõrgustike “humaniseerimise” tähtsus JoĂŁo Gata jaoks

“Oluline on inimlikumaks muuta argisema sisuga suhtlusvõrgustikud ja professionaalsed kontod ning see põhjustab kõige rohkem interaktsioone.” Tehnoloogia blogija ja podcasteri JoĂŁo Gata arvamus, kes vestluses SAPO TeKiga tõstis sotsiaalsete võrgustike tähtsust esile mitte ainult professionaalselt, vaid ka isiklikult.

Lisaks tehnikale töötab JoĂŁo Gata ka teises valdkonnas, mis tundub pandeemia keskel rohkem kui kunagi varem olevat seotud innovatsioonimaailmaga: tervisega. Tehnikasektori puhul lõi ta Xá das 5, mida ta määratleb Facebookis kui “taskuhäälingusaadet, mis on ajaveeb ja mida peetakse hädavajalikuks kõigile, kellele meeldib tehnoloogia, vidinad ja natuke segased ideed”.

Sellega seoses ja sotsiaalsete võrgustike osas selgitas João Gata, et Xá das 5 töötab Facebookis peaaegu täielikult. YouTube ja Instagram on lõpuks muutumas “haruldasemaks” panuseks, kus podcastide vormingud on esmatähtsad ja sunnivad ajaveebipostitusi tegema.

“Facebook on kahtlemata kõige edukam ja kus avaldan palju materjali, millel pole blogis ruumi,” selgitas ta. Teisest kĂĽljest pole YouTube’i kanal eriti aktiivne, kuna podcasterid otsustasid kunagi mitmekesistada alambrändidega, andes võimaluse Voiceboxi ja analĂĽĂĽtikute jaoks, mis panus lõpuks ei toimi.

“Seetõttu panustan podcast-vormingutele, kus olen proovinud ja proovinud mitut valemit,” garanteerib ta. Isegi siis ja isegi pärast 100 osa oli ta tuleviku suhtes nõudlik: “Ma pole rahul ja tahan veelgi paremaks saada”.

Suhtlusvõrgustikud ning töö- ja isikliku elu juhtimine

Ja mis ajendas JoĂŁo Gatat panustama sotsiaalvõrgustikes? Põhjuseks on Xá das 5 puhul platvormi iga päev värskendamine ja fännide või abonentidega avatud kanalite eeliste kasutamine, kus ta leiab, et “suhtlemine on lihtsam ja otsesem”. Facebook on JoĂŁo Gata jaoks kasulik ka artiklite ja episoodide ning hobide reklaamimiseks. Ja “isegi selleks, et meelitada lugejaid minu jaoks huvitavate kĂĽsimustega”, selgitab ta.