Imelisest linnast kuni tehnoloogia pealinnani: olümpiatuli on Super Mario käes

Erakorralisest linnast “Tehnoloogia linnaks”. 2016. aasta olĂĽmpiamängude lõppedes valmistub Tokyo nĂĽĂĽd korraldama nelja aasta pärast maailma ĂĽht suurimat spordiĂĽritust.

2016. aasta olĂĽmpiamängude lõputseremoonial astus lavale Jaapani peaminister Shinzo Abe. Kuid tavalise ĂĽlikonna ja lipsu asemel näib riigimees olevat riietatud kui Super Mario kuulsaim Itaalia torulukksepp, olles välja tulnud rohelisest torust. Jaapani videomängude tootja Nintendo kõige sĂĽmboolsem tegelane juhendab olĂĽmpiatule mööduvaid hetki ja näitab, et videomängud ja tehnoloogia on Jaapani “kaubamärgi kuvand”.

Shinzo Abe ilmumist aimates näidatakse avalikkusele lĂĽhivideot, milles kirjeldatakse peaministri “ĂĽmberkujundamist” Super Maroks ja tema reisi Rio de Janeirosse.

Portaali Statista andmetel on Jaapani ettevõtted Sony ja Nintendo Hiina ettevõtte Tencenti ja USA ettevõtte Microsoft kõrval ühed suurimad videomängude tootjad maailmas.

Saidi avaldatud andmed näitavad ka, et Nintendo Wii Sports on maailmas enimmĂĽĂĽdud mängukonsool, talle järgnevad Super Mario Bros, Mario Kart Wii ja Wii Sports Resort. See näitab kahtlemata, et Jaapan on videomängumaailmas ĂĽks – kui mitte “raskekaalu” ning et see koos tehnoloogiaga on riigi lipulaev.