INESC TEC Portuguese osales HDR-video tihendamise projektis

(Uuendatud) Suurbritannia Warwicki ĂĽlikooli INESC TEC-i ja Suurbritannia ĂĽlikooliga seotud ettevõtte goHDR partnerlusega seotud uurimisrĂĽhm teatas hiljuti uuest HDR-vormingus video kokkusurumise tehnoloogiast – kõrge dĂĽnaamiline ulatus – mis võimaldab edastamist, piltide salvestamine ja reprodutseerimine voogesitusreĹľiimis, dĂĽnaamiliselt kõrge värvide ja heledusega.

Selle projekti eesmärk on saavutada reaalajas HDR-video pakkimise meetod mobiilsidevõrkude, Interneti kaudu edastamiseks ja kaasaskantavatesse seadmetesse salvestamiseks.

Warwicki ülikooli avalduses tsiteerituna ütlesid teadlased, et arendatavat tehnoloogiat saab kasutada nii videomängudes (tavaliselt HDR-videoga tehtud), valvekaameratel põhinevates süsteemides kui ka näiteks tarbekaamerate videosalvestustes. .

HDR-piltide peamine eelis on see, et nad reprodutseerivad laiemat valgus- ja värvivalikut, mida tavaliselt leidub reaalsetes stseenides, võimaldades jäädvustada ja näidata kõige tumedamatest aladest, varjudest kuni suurima heledusega aladeni.

Projekti eest vastutava professor Alan Chalmersi avalduse kohaselt võimaldas HDR-videotihendussüsteem seda seni teha ainult järk-järgult, möödudes algsest salvestusest, säästes kiiretel ketastel ja hilisemal tihendamisel, mis võib võtta mitu minutit.

Kuna iga sekund HDR-videot võib olla kuni 640 MB, tugineb see projekt tugevale tihendusmeetodile, kuid see ei mõjuta lõplikku kvaliteeti, mille tulemuseks on tehnoloogia, mis suudab kompromissida 150: 1 ”suhtega minimaalse nähtava kaotusega. kvaliteet ”.

Saadud tulemused võimaldavad video kodeerimist ja voogesitust reaalajas 720p kvaliteediga, 60 kaadrit sekundis.

Sama ametnik ütles, et eesmärk on uuendada tehnoloogiat, et see saaks HDR-videot salvestada ja saata mobiilseadmest, olgu see siis nutitelefon või tahvelarvuti.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Toimetuse märkus: Viiteid ja linke INESC Porto koordineerivale üksusele INESC TEC on täiustatud.