contador gratis Saltar al contenido

Infarmed hoiatavad võltstesti COVID-19 eest Internetis – Internetis

Infarmed hoiatavad võltstesti COVID-19 eest Internetis - Internetis

Infarmed hoiatas täna võltsitud Covid-19 kiirtesti eest Euroopa turul ja hoiatas, et selliseid teste võivad pakkuda ainult volitatud tootjad ja turustajad ning et selliseid teste ei tohiks Internetist osta. Veebimüük Internetis on ametivõimude peamine mure ja alles eile mainis võltsimisvastane rühmitus oma aruandes, et Lissaboni posti tollidelegatsioon konfiskeeris 2019. aastal mitu narkootikumi, kokku 7 433 narkisaadetisega, millest 2177 saadetis konfiskeeriti ja hävitati (61 750) üksused), millest enamiku teevad eraisikud Interneti kaudu.

Oma veebisaidil avaldatud märkuses väidab Ravimi- ja Tervishoiuamet, et Portugalis ei ole praeguseks valeteste tuvastatud ning arvestades, et selliseid turge on leitud Euroopa turgudel, mis vaatamata sellele, et neil on turvasümbol, mis sisaldab "vale dokumentatsiooni, puudulikke dokumente või alusetuid nõudeid".

Mõned neist meditsiiniseadmetest on avastatud ka Euroopa turul, mis "näitab nende kasutamist spetsialistidel, see tähendab, et on mõeldud enesediagnostikaks, järgimata sel eesmärgil kohaldatavaid seadusi", lisas ta.

Infarmed, kes on osalenud Euroopa turul Covid-19 kiirtestides analüüsinud töörühmas, tuletas meelde, et selle seadme sai kättesaadavaks teha ainult "tootja ja hulgimüüja, kellele vastavalt kehtivale seadusele teatati (…)".

Samuti soovitab ta tarbijatel ja teistel mitteprofessionaalsetel kasutajatel mitte osta Covid-19 kiirtesti Interneti või muude vahendite abil ning ütleb, et haiguste diagnoosimisel tuleks järgida tervise peadirektoraadi soovitusi, rõhutades, et need testid on reeglina , on vähem liikuv ja tundlik kui spetsiifiliste seadmete ja reagentidega laboratooriumides tehtavad diagnostilised testid.

Organisatsioon tuletas meelde, et sellised rahvusvahelised organisatsioonid nagu Food & Drug Administration (FDA) – Ameerika regulatiivorgan – ja Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on hoiatanud Covid-19 petlike, võltsitud ja kehtetute diagnostiliste testide kättesaadavuse eest. .

"Ülaltoodud põhjustel viivad Euroopa Komisjon ja pädev asutus kooskõlas Euroopa Komisjoni 15. aprilli teatisega läbi mitmesuguseid tegevusi eesmärgiga tagada ohutute ja tõhusate seadmete kättesaadavus turul Covid-19 testimiseks", lisas Infarmed.

Portugalis näitavad viimased ametlikud andmed, et 27 689st suri 1 144 inimest, kellest on kinnitatud nakatumine Covid-19 ja 2549 paranenud juhtumit.

Covid-19 pandeemia on nõudnud üle 283 000 inimese surma ja nakatunud enam kui 4,1 miljonit inimest kogu maailmas. Tervishoiuasutused peavad ravi peaaegu 1,4 miljoniks patsiendiks.