Inosat jõuab ka teistele rahvusvahelistele turgudele

Portugali tehnoloogiaettevõte Inosat teatas eile uue rahvusvahelise turule sisenemisest, suurendades 16 riiki, kus praegu tegutsevad laevastiku- ja juhtimislahendustele spetsialiseerunud ettevõtted.

Ukraina on Portugali ettevõtte uusim sihtkoht, mis siseneb turule teenuste ja lahenduste pakkumise ning partnerluse kaudu Klindexiga – riigis asuva tööstusmasinate rentimisega tegeleva ettevõttega. Inosat usub, et saab oma esimese äri riigis ajada “septembris”.

Klindex võttis algselt Inosatega ühendust kui klient, kuid Portugali sõidukipargi haldamise lahenduse eeliste tulemuseks oli ka partnerlus, mille Inosat autopargi haldamise lahenduse esindas Ukrainas asuv Klindex, selgitas Portugali ettevõte pressiteates.

“Ukraina on majanduskasvu ja mikroökonoomilise arengu turg,” ĂĽtles Inosat tegevjuht Jorge Carrilho meediale saadetud märkuses. Klindexi tegevdirektor liigitas omakorda Portugali tehnoloogia “Ukraina turu revolutsiooniliseks võimaluseks”, mis on võimeline pakkuma “erinevat reageerimisvõimet”.

Selle sisenemine Ukraina turule on osa 12 aastat tagasi loodud riiklikust ettevõtte rahvusvahelistumise strateegiast, mis on sellest ajast alates taganud kohaloleku Lõuna-Aafrikas, Angolas, Alžeerias, Brasiilias, Tšiilis, Hispaanias, Eestis, Prantsusmaal, Kreekas, Guinea-Bissaus, Marokos, Mosambiigis. Nigeeria, Peruu ja Tšehhi Vabariik.