Instagram saab kasutada piiramatult kasutajate fotosid ja videoid

Kuulujutud Instagrami uuest privaatsuspoliitikast on viimastel päevadel levinud sotsiaalvõrgustike kaudu, kuna mitmed kuulsused langesid kuulujutte alla ja jagasid ketti väidetavalt, lükates platvormi tingimused tagasi. Kuulujutud väidavad, et uus privaatsuspoliitika lubab Instagramil kõigi kasutajate fotosid ja sõnumeid avalikustada. Kuigi sõnumid on võltsitud ja suhtlusvõrgustik pole hiljuti suuniseid värskendanud, on ettevõttel tegelikult õigus kasutajate fotosid kasutada.

LOE: Instagrami fotoefektid lähevad „palavikku“; oska kasutada

2018. aasta juulis uuendatud Instagrami tingimused selgitavad, et sotsiaalvõrgustik ei kuulu postitatud sisu intellektuaalomandile. Privaatsuspoliitika ütleb aga, et ettevõte saab kasutada piiramatult kasutajate fotosid ja videoid.

1 ĂĽhes Instagramis saab kasutada piiramatuid kasutajate fotosid – Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Instagram saab kasutada piiramatuid kasutajate fotosid – Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

“Kui jagate, avaldate või laadite intellektuaalomandi õigustega kaitstud sisu (nt fotod või videod) meie teenustesse või on sellega seotud, annate meile ainuõigusliku, tasuta, ĂĽlekantava, alllitsentsitava ĂĽlemaailmse litsentsi hostida, kasutada, levitada, muuta, edastada, kopeerida, kuvada või avalikult esitada, tõlkida ja luua selle sisust tuletatud teoseid, “ĂĽtlesid sotsiaalvõrgustike sätted.

Instagrami õigused sisule aeguvad, kui kasutaja postitus või profiil kustutatakse. Sellel platvormil on lubatud kasutada ka kasutajanimesid, profiilipilte ja teavet liikmete suhete kohta teiste kontodega. Teisisõnu saab Instagram jagada teie meeldimisi, kommentaare ja järgitavaid profiile kolmandate osapooltega.

“Näiteks võime näidata, et teile meeldivad sponsoreeritud väljaanded, mille on loonud kaubamärgid, kes maksavad meile oma reklaamide näitamise eest Instagramis,” selgitab ettevõte kasutamist. Tasub mainida, et vastupidi tuntud kuulujuttudele ei ole platvormil selgesõnalist õigust sõnumite vahetamisele otse.

Instagrami kogukonna osaks saamiseks peate nõustuma platvormi tingimuste ja privaatsuseeskirjadega. Seega väidetavalt keti jagamine või kopeerimine ja kleepimine tühistab loa postitatud sisu kasutamiseks praktilist õiguslikku mõju, sest kasutaja aktsepteerib konto loomisel ettevõtte määratud lepingut.

Instagrami ja Life Hackeri kaudu

Kuidas kedagi Instagramist blokeerida? Uurige seda TechTudo foorumitest.

Kuidas teada saada, kes lõpetas teie jälgimise Instagramis

Kuidas teada saada, kes lõpetas teie jälgimise Instagramis