Instagram, Uber ja Facebook: 12 rakendust, mis muutsid oma välimust

LOE: ICQ ja MSN: kuus kullerit, mida kõik kasutavad

Kuid ka teised suured ettevõtted on viimastel aastatel teinud drastilisi muudatusi kujunduses, näiteks Facebook, Google, Instagram, Uber, Netflix ja Twitter. Järgmises loendis TechTudo pidage meeles 12 rakendust, mis muudavad Androidi ja iPhone’i (iOS) ikoone.

Ăśks 12-st uuest Google Mapsi ikoonist, et tähistada kaardirakenduste 15 aastat – Foto: Beatriz Cardoso / TechTudo

Uus Google Mapsi ikoon 15-aastase kaardirakenduse tähistamiseks – Foto: Beatriz Cardoso / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

2 12-st Google Mapsist muutis ikoone, et tähistada rakenduse 15 aastat – Photos: Reproductions / Google

Google Maps muutis ikooni, et tähistada rakenduse 15 aastat – Foto: Reproduction / Google

Google Maps muutis ikooni veebruari alguses, kui rakenduse rakenduse 15 aasta tähistamiseks rakendati veel üks enneolematu funktsioon. Uus nupp asendab kaardi väikest kujutist ja võtab valge tausta all värvilised tihvtid.

Google’i sõnul peegeldab uus välimus muutust selles, kuidas kasutajad saavutavad rakenduse aastate jooksul seatud eesmärke, kusjuures Pins esindab rakenduse olulist osa. Lisaks kasutavad uued nupud sama lihtsat keelt kui teised Google’i ikoonid, näiteks Gmail ja Google Photos.

3 12 Instagramist muudab rakenduse ikoonide välimust ja ka suhtlusvõrgustike sisemust – Foto: Disclosure / Instagram

Instagram muudab rakenduse ikoonide välimust ja ka suhtlusvõrgustike sisemust – Foto: Disclosure / Instagram

Instagram moderniseeris oma ikoone ka 2016. aastal, säilitades mõned elemendid eelmistest versioonidest, kuid täiesti erineva kontseptsiooniga. Kaamera, mis võtab kõik vanad nupud, on keskel ja saab ühtlasemad jooned, samas kui vikerkaar asetatakse taustale gradiendi kujul.

Sel ajal muudeti ka sisemist paigutust. Ettevõtte sõnul on kogukonnad arenenud ja nende muudatustega kaasas käimiseks peavad uued kujundused keskenduma fotodele ja videotele. Ka teised Instagrami rakendused, näiteks Layout ja Boomerang, on moodsa välimusega.

4 12-st Uberi kaasaegsest rakendusest ja kannavad ikoonil ainult nime logona – Foto: paljundamine / alahindamine

Kaasajastatud Uberi rakendus, mis kannab nime ikoonil ainult logona – Foto: Reproduction / UnderConsideration

Uberil on kaks peamist ikoonimuutust. 2016. aastal loobus ta U-tähega logost ja hakkas kasutama ekraanile keskendatud “natuke”, mille taustal oli aatomist inspireeritud animatsioon. Ettevõtte sõnul oli eelmine versioon liiga ametlik.

Kaks aastat hiljem tehti uus sõnastus: ikoonil näidati ainult rakenduse nime, mis sai mustale taustale uue tĂĽpograafia – praeguseni kasutatava versiooni. „Seda kaubamärki on vaja kogu maailmas toimimiseks. Meie logod on ligipääsetavad, hõlpsasti loetavad ja kasutavad ära meie nime tuvastamise kõiki eeliseid, ”rääkis Uber praeguse mudeli kohta.

5 12-st Twitterist on sinise linnuikooni mitu korda muutnud – Foto: Reproductions / DesignsHack

Twitter on sinise linnu ikooni mitu korda muutnud – Foto: Reproduction / DesignsHack

Twitterit on esindatud veel viie Larry versiooniga, mis on nimetatud traditsioonilise sinise linnu järgi, kuni see jõudis praeguse mudelini, mis võeti vastu 2012. aastal. Esimene neist näitab silmatorkavat erinevust: ta on ainus, kes pöörab vasakule.

Kõik teised hakkasid vaatama paremale, võttes kasutusele uusi funktsioone ja detaile, näiteks allapoole kleepuv silm, kuni jõudsid praeguse mudelini, mis on eelkäijale väga sarnane, kuid millel on ümaram ja vähem ülespoole suunatud kallutus, mis annab teile lennutunde.

6/12 Microsoft teatas Office’i ikoonide uutest kujundustest – Foto: Disclosure / Microsoft

Microsoft kuulutab välja uued Office’i ikoonide kujundused – Foto: Disclosure / Microsoft

Microsoft värskendas 2018. aastal kogu Office’i ikoonipaketti ja see viis ikoonide muutumiseni selliste rakenduste jaoks nagu Word, Excel ja PowerPoint – Office’i mobiilsideteenuseid uuendati isegi enne arvutitarkvara. Need klahvid omandavad kaasaegsed funktsioonid ja hakkavad vähem rõhku panema programmi nime tähistavatele tähtedele, nagu varem.

Igas teenuses kasutatavad värvid jäävad siiski samaks, nii et üldsus tunneb neid jätkuvalt. Ettevõtte sõnul võeti kasutusele uus keel, et rõhutada nende tööriistade sisu ja koostööaspekte.

2019. aastal muutis 7 12 Facebooki ikooni – Foto: Reproduction / Creative Bloq

Facebook muutis oma ikooni 2019. aastal – Foto: Play / Creative Bloq

Facebook mobiilseadmetele sai uue ikooni 2019. aasta mais pärast seda, kui oli aastaid kasutanud sama versiooni. Uus nupp hakkab näitama heledamat sinist värvi, endiselt gradientides, ja keskmist keskmist traditsioonilist tähte F, nihutades tähti ikooni nurkade ümber, nagu vanasti. Uue värvi võtab kasutusele ka Messengeri ikoon.

8/12 Snapchat tegi rakenduse ikoonides väikesi muudatusi – Foto: taasesitus / loominguline loomine

Snapchat teeb rakenduse ikoonides väikseid muudatusi – Foto: Playback / Creative Bloq

Snapchati ikooni muudatused on väga peened. Rakendus säilitab kollase tausta, kuid valge kummitus saab laiema kontuuri, jättes tegelase servad suure musta auraga. Muudatused tehakse traditsioonilise valge ja kollase vahel suurema kontrasti tagamiseks, jättes maskoti joonel paremini nähtavaks.

9 12-st Netflix võttis 2016. aastal kasutusele uue mobiilirakenduse ikooni – Foto: Playback / Swarm Agency

Netflix võttis 2016. aastal kasutusele uue mobiilirakenduse ikooni – Foto: Playback / Swarm Agency

Netflix tegi 2016. aastal ikoonis suuri muudatusi ja hoiab seda ka täna. Seni on nupul valge taust ja kogu logo on esile tõstetud, jättes sõna „Netflix” täielikult nähtavaks.

Ăśmberkujundusega omandab ikoon musta tausta ja hakkab näitama ainult nupu keskel esiletõstetud algustähte „N”, joonistustega, mis simuleerivad punaseks volditud kinofilmi väljalõiget. Ekspertide sõnul teeb ettevõte muudatusi, kuna usub, et maailmas on brändi tuvastamiseks piisav ainult “N”.

10-st 12-st kasutab Airbnb ikooni sĂĽmboliga, mis tähendab “oma” – Foto: paljundamine / alahindamine

Airbnb kasutab sĂĽmboliga ikooni, mis tähendab “oma” – Foto: paljundamine / alahindamine

Airbnb on kasutanud praegust logo alates 2014. aastast. Briti stuudio loodud uus ikoon asendab versiooni, mis kuvab rakenduse nime ainult kursorina. Ettevõtte sõnul tähendab sĂĽmbol kuulumist, sĂĽmboliseerides inimeste soovi kogeda teist kultuuri rakenduse pakutavate teenuste kaudu. Logol on ĂĽhendatud neli tähendust: inimene, koht, armastus ja algustäht “A”.

11/12 Spotify ikooni muudatused mõjutavad ainult värve – Foto: Reproduction / Business Insider

Spotify ikooni muudatused mõjutavad ainult värve – Foto: Reproduction / Business Insider

Spotify ikooni muudatused on väga peened. 2015. aastal võttis programm vastu uue värvipaleti, mis jättis gradiendi rohekaskollaseks ja muutus ikooniks tasane, kuid kasutab selles jaotises siiski domineerivat rohelist värvi, muutmata logo omadusi. Ettevõtte sõnul muudavad muudatused kaubamärgi identiteedi sĂĽsteemi “plahvatuslikumaks” ja emotsionaalsemaks.

Uus Google’i ikoon – Foto: Play / Google

2015. aastal muutis Google otsingurakenduse ikooni ja muutis ettevõtte teisi rakendusi. Uus võti jätab väiketähe „g” serif-fontiga ja hakkab kasutama uut Google’i tĂĽpograafiat tähega „G” ja tugeva värviga puhtal lamedal valgel taustal. Ettevõtte sõnul “näitab see reaalsus, kui Google’i maagia töötab teie jaoks isegi kõige väiksemal ekraanil”.

12/12 Tumblr muutis ikooni värvi – Foto: Reproduktsioonid / Ilusad pikslid

Tumblr muudab ikooni värvi – Foto: paljundamine / ilusad pikslid

Tumblr värskendas oma ikooni 2017. aastal, hoides logos väiketähti „t”, kuid taustast allpool tasane ja tumedam sinine kui eelmine, muutes nupud teadlikumaks.

WhatsApp ei saada fotosid ja videoid?  Mõista põhjust ja oska seda lahendada

WhatsApp ei saada fotosid ja videoid? Mõista põhjust ja oska seda lahendada