Instagram: kuidas teha kindlaks, millises riigis teie lugusid kuvatakse | Sotsiaalmeedia

Instagram: uuri, kas su profiili on häkkimisohus. | Sotsiaalmeedia

Kujutage ette, et otsustate fotod Instagrami postitada, kuid kui proovite sisse logida, ei saa te seda teha. Pärast nõudmist mõistis ta, et tema kontot on häkkinud. Mida teha Sel nädalal läheb läbi näitlejanna Marina Ruy Barbosa, kes on sotsiaalvõrgustikes üks jälgitumaid brasiillasi. Vähem kui 24 tunni jooksul häkkiti tema profiili kaks korda ja seda kasutati fännide julgustamiseks klikkima kahtlastel linkidel, mis pakuvad tasuta iPhone. See osa tekitab küsimuse: kas teie Instagrami konto on tõesti turvaline?

LUGEGE: andmepüük: leidke pettus, mis põhjustab 90% Interneti-vargustest

Siit saate teada, kuidas oma Instagrami profiili turvalisemaks muuta sissetungist Foto: Marvin Costa / TechTudoSiit saate teada, kuidas oma Instagrami profiili turvalisemaks muuta sissetungist Foto: Marvin Costa / TechTudo

Siit saate teada, kuidas oma Instagrami profiili turvalisemaks muuta sissetungist Foto: Marvin Costa / TechTudo

Eelmisel kuul teatas Instagram uudistest, mis aitavad kasutajatel häkkinud kontosid taastada. Selle eesmärk on kaitsta kasutajanime perioodi jooksul pärast kontode vahetamist. Teisisõnu, @ "ei saa keegi teine ​​valida, kui kasutaja kaotab juurdepääsu oma kontole. See funktsioon on saadaval kõigile Androidi kasutajatele, kuid seda rakendatakse iOS-is järk-järgult. Vaadake, kuidas see töötab:

1] Sisestage oma kasutajanimi

Konto taastamine: sisestage oma kasutajanimi: Divulgao / InstagramKonto taastamine: sisestage oma kasutajanimi: Divulgao / Instagram

Konto taastamine: sisestage oma kasutajanimi: Divulgao / Instagram

2] Sisestage oma e-posti aadressile saadetud kood

Konto taastamine: sisestage oma e-posti aadressile saadetud kood Foto: Divulgao / InstagramKonto taastamine: sisestage oma e-posti aadressile saadetud kood Foto: Divulgao / Instagram

Konto taastamine: sisestage oma e-posti aadressile saadetud kood Foto: Divulgao / Instagram

Konto taastamine: kinnitage oma e-post Foto: Divulgao / InstagramKonto taastamine: kinnitage oma e-post Foto: Divulgao / Instagram

Konto taastamine: kinnitage oma e-post Foto: Divulgao / Instagram

Konto taastamine: kinnitage oma mobiilifoto: Divulgao / InstagramKonto taastamine: kinnitage oma mobiilifoto: Divulgao / Instagram

Konto taastamine: kinnitage oma mobiilifoto: Divulgao / Instagram

Teises konto taastamise meetodis küsib Instagram täpset teavet profiili kohta. Kui tuvastatakse, et kasutajal on probleeme sisselogimisega, näiteks korduvalt vale parooli sisestamisega, avage suvand Hangi abi. Klõpsamisel peab inimene sisestama andmed, näiteks kontoga seotud e-posti aadressi või telefoninumbri.

Seejärel saab kasutaja kuuekohaline kood teavitatud e-posti või telefoni. Pärast numbri kinnitamist ja juurdepääsu taastamist on Instagram võtnud kohustuse võtta täiendavaid meetmeid tagamaks, et häkker ei kasuta koodi, et proovida kontole juurdepääsu teisest seadmest. Sel viisil on konto võimalik taastada isegi siis, kui ründaja on muutnud kasutajanime ja sellega seotud kontaktteavet. Seetõttu on oluline oma e-posti ja mobiilseid andmeid alati värskendada.

TechTudo võttis Instagramiga ühendust, et teada saada, milline käitumine on potentsiaalselt kõige ohtlikum suhtlusvõrgustike kontode turvalisusele. Küsimusele, kas kontrollitud profiili on võimalik üldisest hõlpsamini häkkida, ettevõte ei vastanud. Juba Marina puhul teatas nõustaja, et juhtumit uuritakse, kuid ütles, et sellest ei saa täiendavat teavet lekkida.

Kuid enne kui häkitud konto taastamise pärast muretseda, miks mitte kaitsta ennast peavalude vältimiseks? Alustuseks võite valida tugeva parooli, mis ühendab endas kuut üksust tähtede, numbrite ja erisümbolite vahel.

Internetis levinud viga, kui kõigil suhtlusvõrgustikel ja e-kirjadel on sama parool. See lihtsustab häkkerite tegutsemist ja võib kaotada juurdepääsu mitmele kontole. Seetõttu on lisaks erineva kombinatsiooni kasutamisele parem seda perioodiliselt muuta, eriti kui Instagram saadab teate, mis tähistab vajadust. See juhtub siis, kui automaatse turvakontrolli käigus otsib Instagram teiselt saidilt varastatud sisselogimisteavet.

See tähendab, et kui saate teate, kuna teie parool võidi varastada. Sel juhul pean olema väga ettevaatlik, et mitte kannatada. Isegi kui paigutus ja tekst on identsed sotsiaalsete võrgustike [nt Instagram, Twitter või Facebook] kasutatuga, kontrollige ametlikku e-posti ja klõpsake kahtlast linki või sisestage oma isiklikud andmed.

Kahefaktorilise autentimise aktiveerimine aitab teie kontot häkkimise eest tugevdada. Ja jätke oma profiil, kui kasutate selle juurde pääsemiseks arvutit või kolmanda osapoole seadet. Kui see seade pole mõeldud isiklikuks kasutamiseks, on oluline ka mitte kunagi valida suvand Luba mul ühenduses olla, sest kui te seda teete, salvestatakse teie andmed ja neile pääseb juurde kõigile.

Kaks erilist muret valmistavat punkti on järgmised: ärge jagage oma parooli kellegi teisega ja lugege installitud rakenduse tingimusi. Eritähelepanu neile, kes paluvad teil luba oma profiilile juurde pääseda, näiteks pildiredaktor ja hoiatused neile, kes on lõpetanud teie jälgimise. Kasutage seda ära, 2020. aasta augustiks peavad rakendused olema otsesemad selles osas, millega kasutajad nõustuvad, ja enne installimist võtma selleks aega. Lõpuks kaitske oma kontoga seotud e-kirju ja ärge laske mõlemal olla samad või sarnased paroolid.

Kas teil on probleeme konto taastamiseks saadetud koodiga? Vaadake TechTudo Frumi kasutajate näpunäiteid.

Kas soovite teada, kas teie Instagrami profiil on võlts?

Kuidas teada saada, kas teie Instagrami profiil on võlts

Kuidas teada saada, kas teie Instagrami profiil on võlts