Instagram võib hakata alla 13-aastaseid kasutajaid tagasi lükkama

Instagram võib hakata alla 13-aastaseid kasutajaid tagasi lükkama

Erinevalt Facebookist ei küsi Instagram uute kasutajate registreerimisel vanuseandmeid. Kuid see võib varsti muutuda.

Jane Manchun Wong, mobiilseadmete uurija ja selle teema allikas TechCrunch, postitas hoiatuse oma Twitteri kontole. Spetsialist tagab, et tuvastab oma rakenduses Instagrami koodi, mis näitab vanusepiiranguga funktsiooni prototüüpi, mis lükkab alla 13-aastased kasutajad tagasi.

Seistes silmitsi sellega, kas see funktsioon avaldatakse ametlikult kõigile kasutajatele, otsustas Instagram mitte kommenteerida

Rakenduses olev kood selgitab, et “oma sĂĽnnipäeva kinkimine aitab meil tagada parema Instagrami kasutuskogemuse” ja “ainult kasutajatel on juurdepääs nende sĂĽnnipäevale”.

Praktikas võib see otsus lisaks Instagrami juhtimisele otsustada, kes saab konto luua, panna sotsiaalvõrgustikud kasutama seda teavet tagamaks, et alla 18-aastased kasutajad ei saadaks sõnumeid täiskasvanutele, keda nad ei tunne, või näiteks allolevatele kasutajatele. vanusel 21 puudub juurdepääs alkoholibrändide reklaamidele.

Kood vanusepiirangute funktsiooni prototĂĽĂĽbiga Instagramis “data-title =” Kood vanusepiirangu funktsiooni prototĂĽĂĽbiga Instagramis – Instagram võib nĂĽĂĽd alla 13-aastased kasutajad tagasi lĂĽkata – SAPO Tech “> Instagrami vanusepiirangute funktsiooni prototĂĽĂĽp

Selle aasta jooksul tegi Instagram rakenduses mitmeid muudatusi, et parandada kasutajate privaatsust ja turvalisust. Juulis tõi see välja kaks uut tööriista platvormil kiusamise vastu võitlemiseks ja kõrvaldas hiljuti osa rakendusest. Oktoobris eemaldas suhtlusvõrgustik vahekaardi „Järgmine“, mis sisaldab tegevuste logi (meeldimised, kommentaarid, jälgijad) kontodelt, mida teatud kasutaja on rakenduses jälginud.

Tuleb märkida, et veebiteenuste kasutamise vanus on ka üks isikuandmete kaitse üldmääruse (GDPR) kesksetest teemadest, mis annab Euroopa liikmesriikidele vabaduse määrata intervall 13–16-aastaste vahel.