Instagrami algoritm juhib aktifotosid

„Alastuse staatus” või „alastustase” on see kriteerium lahutamatu osa Instagrami algoritmi abil arvutatud tööhinnetest, mis määravad teie fotode eesmärgi. Prantsuse väljaannete järgi Mediapart, Instagram soosib teatud alastussisu, teeb alastuse eest tõelist väljapressimist – või kaudset tasu.

Esmaspäeval, 15. juunil avaldatud uuringus näitas Mediapart arutasid Instagrami algoritmis väidetavat kallutatust, eelistades fotosid, mis sisaldavad teatud alastust muu, vähem rõhutatud sisu suhtes.

Veebisait kasutab algoritmipõhist patent registreerisid kaks Facebooki inseneri (Instagrami omanik alates 2012. aastast) 2015. aastal pealkirjaga „Feature extraction based image assessment” (tõlge: „ressursside väljavõtmisel põhinev pildihindamine”).

Seega võimaldab see ressursside väljavõtmisel põhinev pildiindeks Instagrami algoritmil arvutada postitamise seotuse skoori, tuginedes selle potentsiaalile tekitada kasutajate seas huvi ja neid jagada.

Alastus: kaasamise kriteeriumid

Selle patenditeksti sisus on selgitatud, et Notation API suudab Instagramis avaldatud multimeediumisisust, näiteks objektidest, toodetest ja nägudest, eraldada teatud “ressursse”. Kuid saate hinnata ka inimese sugu või etnilist päritolu, samuti “alastust” või “alastuse taset”.

“API abil saab hinnata piltidel olevate inimeste alastuse taset, tuvastada nahatoonidena määratletud värviribasid”, öeldi dokumendis Mediapart. Sait kĂĽsis Instagramist selle alastustaseme kasutamise kohta sotsiaalmeedias, kuid ettevõte keeldus neile kĂĽsimustele vastamast, selgitades vaid Mediapart et: “korraldab postitusi uudisvoos vastavalt jälgitavatele ja premeeritavatele kontodele, mitte meelevaldsete kriteeriumide, näiteks ujumistrikoodide olemasolu järgi”.

Samuti võime tõlgendada ja kaaluda, et Instagram kasutab postituses neid alastuse metaandmeid pornograafilise sisu või lihtsalt liiga selgesõnaliste postituste avastamiseks ja eemaldamiseks, nagu see võib olla varem olnud. Aga miks siis leida ametikoha kulukohustuse määra arvutamiseks loetletud kriteeriumides „alastuse määra“ mainimine?

Kaudne väljapressimine Instagrami haarde saamiseks?

See on silmitsi Instagrami plokiga Mediapart ta ĂĽritab oma arutluskäiku kehtestada, töötades algoritmi “pöördtehnoloogiat” väiksemas mahus. Rahalise toega Euroopa andmeajakirjanduse võrgustik ja algoritmide jälgimine, statistik Kira Schacht ja arendaja Édouard Richard, Mediapart analĂĽĂĽsis 1737 väljaannet, mis sisaldasid 2400 pilti, mis postitati Instagrami ajavahemikus veebruar – mai 2020, ja arvutasid nende kokkupuutetasemed.

SEE Mediapart palus 26 vabatahtlikul installida oma brauserisse laienduse ja jälgis 37 inimese (sh 14 meest) valikut 12 erinevast riigist. Ajavahemikul veebruarist maini 2400 analüüsitud 2400 fotost oli 362 ehk 21% alasti keha. Need fotod moodustavad siiski 30% kogu kuvatud fotode massist.

Teie õpitulemuste ĂĽksikasjad on saadaval tasuta siin. See tähendab, et kui vabatahtlikule paneelile saadetud proovis oli “alasti” sisu vähemuses, on Instagrami algoritm selle selgemini kasutaja ajaskaalale paigutanud.

Uurimine Mediapart ikka on tühimik. Artikli alguses mainitud mõjutajate ütlused on anonüümsed ega kujuta endast konkreetseid tõendeid. Uuringud viis läbi Mediapart mida ma ka lihtsalt mainisin, vastavalt saidi tunnustusele on ebatäiuslik, kuna seda oleks pidanud tegema suuremas mahus.

Kuid tulemus Mediapart näitab, et aluspesu või ujumistrikoodiga naise fotot näidatakse 1,6 korda rohkem kui fotot, mida ta kannab. Mehe jaoks on tulemus 1,3. Kui me ei saa väljapressimisest rääkida, võime vähemalt kahtluse alla seada väga paradoksaalse seisukoha, mis platvormidel nagu Instagram, aga ka YouTube ja Twitch on alastuses.

Reklaamijatele on oht osta nn nn tundlikku sisu silmas pidades reklaamipinda, kuid see on ka oluline element avalikkuses osalemisest ja seega platvormi ning selle “partneri” mõjutajate tulust.