Instagrami kuulsustega ilmutused teevad miljonäridest ettevõttele head

Detoxi teebränd Teami oli pärast praeguste Ameerika valuutakursside põhjal nõus maksma 1 miljoni dollari suuruse trahvi, umbes 4,72 miljonit dollarit, pärast seda, kui nad olid mõjutajate abil oma tooteid Instagramis avaldanud. Süüdistuseks on see, et kõrge profiiliga inimesed esitavad eksitavaid tervisealaseid väiteid, näiteks lubadusi kaalust alla võtta ja vereringet parandada, lisaks sellele, et nad ei hoiatagi, et neile reklaami eest makstakse. Toodet reklaamivate kuulsuste seas on räppar Cardi B ja näitleja Alexa PenaVega.

LOE: Ainult rikaste Instagram maksab 5000 R $ kuus; leida ebatavaliste funktsioonidega rakendusi

Kaebuse esitas Ameerika Ühendriikide tarbijaid kaitsev agentuur Föderaalne Kaubanduskomisjon (FTC) ja tehingu avalikustas sel nädalal Business Insideri veebisait, ehkki enamus väljaandeid pärinevad aastatest 2017 ja 2018. Pidage meeles, et sotsiaalsed võrgustikud ei luba sellist tüüpi avalikustamist.

Cardi B on ĂĽks tuntumaid kaubamärgi reklaamimise poolest – Foto: Reproductions / Federal Trade Commission

Cardi B on kõige tuntum kaubamärgi reklaamimisest – Foto: Reproductions / Federal Trade Commission

Kas soovite osta soodushinnaga mobiiltelefone, telereid ja muud elektroonikat? Kasutage tarbijatenädala pakkumist võrgus TechTudo

Föderaalne kaubanduskomisjon (FTC), Ameerika tarbijaid kaitsev agentuur, väidab, et Teami esitas “alusetuid väiteid”, öeldes, et tema teest on mitmeid eeliseid. Bränd pĂĽĂĽab Instagramis populaarsete inimeste kaudu reklaamida detox-teesid ja muid tervisetooteid. Seejärel avaldasid mõjutajad selle väidetavalt eksitava avalduse oma fotoallkirjades, kus nad tavaliselt kasutasid mitut toodet.

Vaata ka: Laevastik: kuidas kasutada Twitteri uut funktsiooni “Lood”

Laevastik: kuidas kasutada Twitteri uut funktsiooni

Laevastik: kuidas kasutada Twitteri uut funktsiooni “Lood”

Kaebuse osana saatis FTC hoiatusmärke kümnele kuulsusele, kes osalesid selles ebasobivas avalikustamises. Vastavalt Instagrami eeskirjadele tuleb sponsoreeritud sisu ja muud reklaamid kuvada selgelt ja objektiivselt. Mõnel juhul on nendel väljaannetel FTC sõnul „sobimatu” keel ja need sisaldavad vahekaardil „rohkem” peidetud teavet, mis kärpib Instagrami teksti, kui see on liiga pikk.

Staaride seas, mille nad Teamilt oma toodete reklaamimiseks saavad, on lauljad Jordin Sparks ja Cardi B, modell Britanny Renner ning mõjutajad nagu Katlyn Celeste ja Katya Elise Henry. Näitlejannad Adrienne Houghton filmist “Cheetah Girls” ja Molly Hopkins filmist “It Happened in Paris”. Kuulsused ei tee selgeks, et sisu sponsoreeritakse, ja nĂĽĂĽd peavad nad FTC-le vastama viisil, et ĂĽhes eelseisvas postituses selgitada, et nad reklaamivad mõnda kaubamärki.