Installib põhitõed Java-programmidele Ubuntu ja Linux Mint

Uue programmeerimiskeele õppimisel võib tekkida palju küsimusi, millest üks on: millist tarkvara peaksin arvutisse installima? Siin tutvustame Ubuntu lihtsamat viisi (ehkki üsna täielikku ja installime Java-programmide jaoks vajaliku). Enne kui unustan: kui räägin Java-s ja JDK-s (selgitan hiljem, mis see on), pean silmas sama tarkvara.

Selle materjali kaasautoriks oli meie lugeja Tiago Funk. See sisu on mõeldud programmeerijatele, kes kasutavad Ubuntu, Linux Mint või derivaate.

Installige JDK

JDK (Java Development Kit) on tarkvara, mis võimaldab Java-s programmeeritava, mis on põhimõtteliselt lihtsalt tekst, tõlkida masinakeelesse ja seejärel käivitada (ma ei hakka detailidesse laskuma, kuid Java töötab virtuaalmasina sees). Peale selle sisaldab see teeki (olemasolevat keelekoodi), nii et saate kasutada ka seda ja mõnda muud olulist ressurssi, mis aitavad teil programmeerida.

Vaata ka: Java installimine Ubuntu

JDK-ga töötamiseks Ubuntu ja Linux Mint abil installime selle Java-i ajakohasena hoidmiseks PPA kaudu, kuid kõigepealt kontrollime, kas te pole programmi veel installinud.

Avage terminal ja tippige:

java versioon

Java installitud
Java installitud
Java pole installitud

Ülaosas on Java installitud (versioon 1.8 või versioon 8, nagu soovite) ja allosas pole see installitud.

Nii et kui Java on installitud, võite selle õpetuse osa otse IDE-sse vahele jätta.

Java installimiseks sisestage installimise alustamiseks lihtsalt järgmine käsk:

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java

Pange tähele, et PPA lisamisel ilmub teade, et Java versioon 9 on juba olemas, kuid on väljatöötamisel, st stabiilseks tootmiseks pole soovitatav seda installida.

Siin installime versiooni 8, uusima ja stabiilsema versiooni.

Tagasi käsu juurde:

sudo apt-get update
sudo apt-get install oracle-java8-installer

Viimane käsk laadib alla Java-installi automatiseeriva skripti, seetõttu on see väga väike (alla 100 Kb), kuid see laadib alla ja installib palju suurema JDK, see protsess võib võtta palju sõltuvalt teie Interneti-kiirusest.

Kui teoreetiliselt installitud, peate alustama Java programmeerimist, kirjutage lihtsalt märkmikusse kood ja kompileerige iga terminalifail läbi, kas pole nii? Lihtne, kas praktiline? Mitte liiga palju. Seetõttu on IDE valimine nii põhimõtteline samm, IDE on valitud tarkvara, mis võib rahulikult edendada paljusid asju, mida varem tehti käsitsi.

IDE valimine

Java-arendajate jaoks on veel kaks populaarsemat käivitamisvõimalust – Eclipse ja Netbeans. Ilmselt on ka teisi, kuid nende kasutamine ja testimine on kogenumate programmeerijate asi. Näitan teile, kuidas seda installida, kuna mul on kogemusi mõlemaga ja see on sama ettevõtte ametlik tarkvara, mis haldab Java keelt.

Eriti soovitan Eclipse’i kõigile, kes hakkavad programmeerima, kuna see on veidi paindlikum ja aja jooksul, suurema kogemusega, on Netbeansi kasutamisel huvitav teada, kuidas mõlemat kasutada, mõlemal on nii tugevaid kui ka nõrku kĂĽlgi, kuid kui hakkate programmeerima, ära muretse nende pärast.

Installige Eclipse

Juurdepääs ametlik veebilehekülg ja laadige alla uusim versioon. (praegu Eclipse Oxygen). Laiendifail tar.gz laaditakse alla, pakitakse lahti ja faili käivitamisel lihtsalt lahti pakitud kausta sees varjutus-inst.

Installige Eclipse

Avaneb installiaken, kui küsitakse, valige Java või Java EE (täielikum). Siis lihtsalt oodake installimist kannatlikult, see võtab natuke aega.

Kui installimine on lõppenud, luuakse teie kasutajakausta kaust nimega ‘eclipse’ (kõik väga väikesed). Sisestage kausta sees kataloog eclipse- (nameVersionEclipse), seejärel sisestage uuesti kaust “eclipse” ja käivitage “eclipse” (kiiremaks juurdepääsuks võite selle kleepida töölauale).

TÄHELEPANU: Need toimingud viiakse läbi varjutatud hapnikuga, varasemad ja hilisemad versioonid võivad olla erinevad (kuid mitte midagi, mida YouTube ja Google ei lahendanud).

Eclipse binaarne

Eclipse’i käivitamisel tuleb märkida kaust WorkSpace, see tähendab, kuhu loodav projekt salvestatakse, võite kas vaikimisi lahkuda või valida uue kausta (kausta loomine on seaduslik ainult selle salvestamiseks).

Eclipse'i tööruum

Klõpsake ĂĽlemisel liideseribal esimest ĂĽksust, seejärel valige “Java”, “Java-projekt”, seejärel andke projektile nimi. Nimetame seda “OlaMundoks” (aktsente ja erimärke pole, sest võib esineda vigu).

Varjutus

Vasakul kĂĽljel ilmub teie projekt, topeltklõpsake, avaneb kaust “src”, paremklõpsake seda, seejärel “uus” ja “klass” ning lõpuks andke sellele failile nimi.

Avaneb uus fail, tippige kood järgmisele pildile ja klõpsake käivitamiseks rohelist ikooni, mille alla ilmub teade “tere maailm”.

Installige NetBeans

Tähelepanu: Netbeans on tarkvara, mis kulutab palju arvutiressursse, seetõttu on soovitatav kasutada uusima põlvkonna protsessorit ja vähemalt 4 Gb RAM-i, see ei tähenda, et te ei saaks Netbeansit kasutada masinates, millel seda riistvara pole, kuid see ohustab palju (enda kogemus).

Juurdepääs: https://netbeans.org/downloads/

Lehel näete mitmeid võimalusi:

Laadige alla NetBeans

Pange tähele, et NetBeansis on võimalik programmeerida mitmes keeles, kuid see on teise päeva ajalugu. Valige teine ​​variant, Java täisversioon. Kannatlikkust alla laadida peaaegu 200 MB.

Pärast allalaadimise lõppu minge terminali allalaaditud kausta ja tippige:

sudo sh NomedoArquivo.sh

Akna avamisel klõpsake kõigis akendes lihtsalt nuppu “Järgmine”, lisaks kasutustingimustega nõustumisele võite jätta kõik vaikeseadetesse. installimine, vastasel juhul installimine katkeb ja pärast seda kõige korrastamine tekitab palju peavalu.

Netbeansi avamiseks otsige lihtsalt oma arvutist (vajutage Windowsi klahvi) ja avage see, ärge kartke, kui programmi avamine võtab liiga kaua aega, see on ka üsna tavaline.

Projekti avamine ja selle käivitamine on väga sarnane Eclipse’is tehtuga.

Klõpsake teisel ikoonil ja valige “Java” ja “Java-rakendus”, seejärel andke projektile nimi. Pange tähele, et Netbeans on meie jaoks testimiseks loonud failid ja palju koode.

Jätke see lihtsalt nagu näidatud ja klõpsake rohelist noolt.

NetBeans

Enne kui lõpetame, on mul veel kaks asja, mida kommenteerida:

Esiteks: Eclipse ja Netbeans söövad ära palju masinaressursse, nii et ärge muretsege, kui neil võtab mõne toimingu tegemine liiga kaua aega.

Teiseks: kui te pole kindel, kuidas seda kasutada, otsige, uurige ja vaadake õpetusi. Neil, kes hakkavad programmeerima, on oluline õppida õppima ja õnneks on selle tarkvara kohta Internetis palju dokumente.

See on kõik, täna on see kõik. Näeme hiljem.

Blogi märkused: Kui soovite ka blogis osaleda ja siin avaldatavaid artikleid esitada, võtke meiega ühendust.