Intel ja HERE teevad koostööd, et muuta autonoomne sõit ohutumaks

Intel kinnitas, et ostab 15% osaluse digitaalsetele kaartidele spetsialiseerunud ettevõttes HERE, mille Nokia müüs 2015. aastal ligi 3 miljardi dollari eest, autotööstuse konsortsiumile, kuhu kuuluvad Daimler, Audi ja BMW.

Oma avalduses väitsid Intel ja HERE, et selle liidu fookuses on isejuhtimise valdkond. Sellisel juhul on ette nähtud tehnoloogia areng, mis toetab pideva ajakohastamise ja kõrglahutusega piltidega kaardistamissüsteemi loomist.

Eesmärk on muuta iseliikuvad sõidukid ohutumaks ja töökindlamaks. Ettevõte rõhutab, et see tehnoloogia pole ikka veel õige, et lubada sellel uuel liikuvuse paradigmal algust teha, et see massidesse jõuaks.

Samal ajal rõhutasid nad, et osa sellest liidust on ka ühine ärivõimaluste uurimine seoses geolokatsioonisüsteemide integreerimisega muud tüüpi ühendatud seadmetesse, ehkki neid ei tuvastatud.

Inteli tegevjuht Brian Krzanich soovitas protsessorite valmistajatel teha tihedat koostööd HERE auto sidusrühmadega.

Omakorda ütles Krzanichi digitaalkaardifirma kaastöötaja Edzard Overbeek, et see jõudude liit võimaldab HERE-l jätkata ja annab rohkem kirge oma jõupingutustele ja ambitsioonidele autonoomse ajami segmendis.

Tehingu väärtus ei ole kõrgendatud, kuid on teada, et see tuleb sõlmida selle aasta esimese kvartali lõpus, pärast Saksamaa reguleerivate asutuste nõuetekohase loa saamist, kus esitatakse taotlus aktsiate omandamiseks.