Intel käivitab Mobliniga oma netbooki jaoks App Store'i

Intel käivitab Mobliniga oma netbooki jaoks App Store'i

Selle nädala keskel avalikustas Intel avalikkusele oma Atomi kiibiga varustatud arvutite tarkvaraarenduse komplekti (SDK), mis võimaldaks luua rakendusi, mis ühilduvad teenustega, mida nad tahavad igasse kaasata. Ühilduv Windowsi ja Moblini opsüsteemidega (praegu ettevõte toetab) pakub see teenus iPhone App Store'ile teatud sarnasusi, eriti selle ärimudelis.

Ainult platvormil asuvates Moblini kauplustes olevad rakendused peavad selle alusel arvuteid populariseerima

SEDA CNET-i uudised teatab, et Inteli koostatud kauplustes kulub tegevuskulude katmiseks 30% arendaja kasumist, kuid tasuta toodet pole mainitud. Ettevõtte juht ütles aga, et juba on uues veebimüügiruumis tooteid valideerimiseks tooteid saatmas, mis lubas 2010. aastal olla väga hõivatud.

Erinevalt algatustest, mida arutasime teistel mobiilsideplatvormidel nagu Android ja Palm webOS, on Inteli ulatuslik arendajavõrk, mis võtab vastu umbes 1 miljon unikaalset külastajat kuus. Neist umbes 20 000 on ISV-d (see tähendab, et nad müüvad erinevate ettevõtete tarkvara), mis lubavad muuta uue rakenduste poe ultrakantavate arvutite jaoks üsna edukaks.

Tänu erakordsele potentsiaalile, mis on olemas suurel hulgal arendajatel, loodetakse see ka üsna edukas olla ja asjaolu, et see on keskendunud arvutitele, tähendab ka seda, et tulevikus ilmneb tarkvara osas mitmeid võimalusi. Inteli kommenteeritud juht mainis isegi mitmesuguste eksklusiivsete tehnoloogiate, näiteks Adobe AIR ja Microsoft Silverlighti abil kavandatud projektide võimalust, mis on iPhone App Store'i mudelis võimatu.

(AppleInsideri kaudu)