Intel lõpetab draiveri installijate tootmise Linuxile

Intel teatas, et lõpetab oma ettevõtte draiverite installiprogrammi Linuxi distributsioonide jaoks. „Linuxi graafikavärskenduste tööriist” on aegunud ja seda ei toodeta enam.

Oleme rääkinud mitu korda siin blogides selle tööriista kohta Inteli poolt ja tegelikult on see jällegi kasulik. Tavaliselt vabastavad ettevõtted draivereid, millel on ametlik tugi ainult Ubuntu ja Fedora jaoks, kuid ka tuletatud distributsioonid saavad sellest kasu, isegi kui see nõuab mõningast kohandamist nagu Linux Mint.

Inteli draiver

Intel teatas, et draiveri värskendustööriist lõpetatakse lihtsal põhjusel, Linuxi distrod toovad nüüd edukalt ettevõtte draiverite uusimad versioonid Linuxi kernelisse, välistades vajaduse sellise tööriista järele.

Väärib mainimist, et sellel pole midagi pistmist Inteli enda draiveritega, neid arendatakse ja optimeeritakse pidevalt tavapäraselt, mille jaoks meil pole puhtalt praktilisuse ja vajaduse puudumise tõttu enam värskendustööriista.

“Ideaalses maailmas” muutuvad sellised asjad tavalisemaks, seda on juhtunud ka sĂĽsteemides, mis kasutavad Linuxi tuuma AMD draiverite osas, samal ajal kui suurepärase jõudlusega Nvidia draiverid on endiselt installitud muul viisil.

Soovitan vaadata meie intervjuud siin Brasiilias asuva AMD esindaja Alfredo Heissiga, et paremini mõista lähtekoodiga draiverite ja Linuxi suhet:

Linuxi üldine operandirežiim tekitab lõppkokkuvõttes seda tüüpi käitumist, kuid mõni spetsiifilisem riistvara võib siiski vajada välist tuge, samas kui enamikul on otsene tugi kernelilt, sealhulgas uuemate versioonide värskendamine.

Järgmine!

Allikas