Intel lükkab oma 7 nanomeetrise protsessori käivitamist 2022. aastani

SEE Intel teatas sel nädalal koos eelarve 2020. aasta teise kvartali finantstulemustega, lĂĽkates selle rakendamise edasi 7 nanomeetrine protsessor kuue kuu jooksul. Sellega kiibid “Ponte Vecchio”, mida oodatakse 2021. aasta lõpuks, saabub alles kell 2022 – kui mitte hiljem. Teave on Tomi riistvara.

Inteli avaldus viitab sellele, et 7 nm tootmisprotsessi tulemused lĂĽkkuvad umbes 12 kuu võrra edasi, kusjuures ettevõtte sõnul ei valmistata kiipe 7 nm protsessi abil “majanduslikult tasuval viisil”.

Inteli tegevjuht, Bob Swan, ĂĽtles ettevõte, et tuvastas 7 nm protsessis “vigase reĹľiimi”, mis põhjustas “jõudluse halvenemise probleeme”. Selle tulemusena investeeris Intel „situatsiooniplaanidesse“, sealhulgas lõpetas lepingud kolmandate osapoolte valukompaniidega.

Esimene Inteli 7nm serveriprotsessor, dubleeritud Inteliks “Graniidist kärestik”, peaks saabuma alles aastal 2023, isegi oodatust hiljem. Tootjate jaoks pole selline järjestikune viivitus mitte ainult murettekitav, vaid ka ohtlik – lõppude lõpuks on see nii Oh jumal on käivitanud 7nm kiibi ja protsessori käivitamise tähtaeg on möödas “Genova”, 5nm.

Kõige selle tõttu keskendub Intel selle perioodi jooksul ka 10nm kiibiperekonnale, sealhulgas uutele toodetele “Tiigrijärv” ja “Jääjärv”. Mõni Mac täna meeldib 16-tolline MacBook Pro, kasutage protsessorit, mis põhineb “Jääjärv” 10. põlvkond – ja Apple jätkab Inteli kiibistike kasutamist Apple räni.

Kuigi Apple ega Intel pole selgesõnaliselt avaldanud, miks Cupertino hiiglased otsustavad minna edasi ARM-kiipidega, on selge, et see Inteli viivitus (rääkimata tõsistest vigadest) viis Apple’i otsustama Maci saatuse tootjate käest võtta – eriti kui teised ettevõtted on sellest ette jõudnud. seda.

Kiip “A14”, mis eeldatavasti täiendab selle aasta iPhone’e (ja tulevasi iPade), peaks olema toodetud juba 5nm protsessis ja aastaks 2022 “A16” puhul räägitakse juba 3nm kiibist.

veebipõhise tulekera kaudu