Inteli kasum kasvas 2009. aasta neljandas kvartalis 875% (!), Purustades järjekordse müügirekordi

Intel lĂĽkkas edasi Larrabee graafikaarhitektuuri lansseerimise

Inteli logo

Pärast üheaastast arendustööd pärast selle esimest väljakuulutamist lükkas Larrabee graafiline arhitektuur eelmisel nädalal edasi. Eeldatavasti pidi ta konkureerima ATI (AMD konkurentide tütarettevõtete tütarettevõte) ja NVIDIA (tema praegune konkurent õigluse alal) jätkuvate pakkumistega, kuid see ei saavutanud loodetud tulemusi ega jõudnud ettevõtte sõnul turule kaubandusliku tootena.

Kuid Intel kasutab seda sisemiselt rakenduste arendamise platvormina, mis on 2010. aastal ka arendajatele saadaval komplekti kujul. Selle turule toomist on aga määramata ajaks edasi lükatud; Midagi kummalist, kui lõpetame mõtte, et seda ametlikult demonstreeriti vähem kui kuu aega tagasi, 2009. aasta superarvuti (SC) konverentsil.

Esialgses plaanis saavad uue arhitektuuriga toodetud GPU-d kujunduse, mis põhineb x86 töötlussüdamikul, mis suhtlevad omavahel ja hõlbustavad samaaegsete ülesannetega töötamist viisil, mis arendaja seisukohast on rakenduse hõlpsasti kasutatav. Samal ajal on neil täiesti uus juhiste komplekt, mis on võimeline toetama tohutu arvutusvõimsusega kiipe.

Arvatakse, et see võimsus jõuab mitme TeraFLOPS-ni (st triljonini ujukomaoperatsiooniga sekundis), kuid Jon Peddie Researchi analüütiku sõnul peatus selle lubaduse tegelikkus juba ammu enne seda. SC 2009 ajal läbi viidud avalikul meeleavaldusel jõudis Larrabee kiip õhuklappis 1 TeraFLOP-i, Apple aga pakkus Macs Pro konfiguratsioone GPU-dega, mis ületas aasta algusest 1 TeraFLOP-i.

See pole esimene kord, kui GPU-turg kuuleb viivitustest Larrabee arhitektuuri arendamisel, kuid tundub, et jääme pikka aega uudistest ilma. Praegu tegeleb Intel protsessori saadetistega neljatuumaline juba sülearvutite integreeritud GPU-dega, kuid seda tüüpi graafiline riistvara on töö, mida ta on juba mõnda aega õppinud.

(CNET Newsi kaudu)