Intel tõi turule kaks uut lauaarvutitele mõeldud "lukustamata" protsessorit ja valmistas sülearvutitele veel kuus

Intel tõi turule kaks uut lauaarvutitele mõeldud "lukustamata" protsessorit ja valmistas sülearvutitele veel kuus

Intel lisas oma lauaarvuti tootesarja kaks uut protsessorit, ühe Core i5 ja teise Core i7. Nende erinevus võrreldes olemasolevate mudelitega seisneb selles, et need on lukustamata, see tähendab, et need on kavandatud pakkuma palju suuremat kiirust, kui neid kasutatakse koos nende toetamiseks mõeldud jahutussüsteemiga.

Uue Core i5-655K (kahetuumaline, 3,2 GHz) ja i7-875K (neljatuumaline, 2,93 GHz), on Inteli tehnoloogia abil võimalik saavutada märkimisväärset jõudluse suurenemist, nagu teisteski mudelites, kuid ka need saavad 3,8 GHz tõkkeid ületada overclocking. Kuigi see pole midagi, mida võime oodata kõigi tavapäraste personaalarvutite tootjatelt, kipub nende uute mudelite vastu huvi tundma igaüks, kes teeb mängude jaoks spetsiaalseid konfiguratsioone või muid ülesandeid.

Varem on Apple kasutanud iMacides nn ülelülitatud kiibisid, nii et kiputakse kaaluma kahe uue protsessori kasutamist, kui need muutuvad ostmiseks kättesaadavamaks. Praegu ei tule paljud neist välja vähem kui 1000 USA dollarit ühiku kohta, kuid trend on see, et see väärtus aja jooksul väheneb.

Mis puutub MacBooks Pro uue kiibi Core i7, siis üks teekaart Intel sel nädalavahetusel avastas kuus uut mudelit, mis on saadaval alates selle aasta neljandast kvartalist ja mida Apple saab kasutada oma professionaalse sülearvuti värskenduses. Protsessorite tipust leidis 2,8 GHz protsessor, mis esitleb 17-tollise MacBook Pro uut tippklassi mudelit.