Intel kasutab protsessori jõudluskontrolli läbiviimiseks iTunesit

Intel toob jaanuari alguses turule uue sĂĽlearvutite kiibi "Arrandale"

Inteli kiipMõni nädal tagasi rääkisime ultra kaasaskantavate mudelitest. Täna Fudzilla avaldas teabe Inteli uue sülearvutite "Arrandale" nagu MacBooks ja MacBooks Pro kohta, mis kasutab ka nomenklatuuri Core i5 ja Core i7.

Tootja plaanib selle turule tuua 3. jaanuaril, kaks päeva enne CES 2010 algust. Ilmselt räägime kolmest mudelist:

  • Core i5 520M: kahe sĂĽdamiku ja neljaga niit, töötab sagedusel 2,4 GHz, toetab Turbo reĹľiim (suurem jõudlus) ja sellel on 3 MB L2 vahemälu. Eeldatav maksumus 225 dollarit.
  • Core i5 540M: identne eelmisega, kuid koos tund 2,53 GHz. Välja makstud 257 dollarit.
  • Core i7 620M: Sellel vahemälul on rohkem kui eelmisel (4 MB) ja see töötab 2,66 GHz põhisagedusel. Eeldatav hind on 332 USA dollarit.

MÄRGE: kõik kulud põhinevad 1000 kiibil.

Inteli protsessor "Arrandale" on evolutsioon "Nehalem", mille Apple pani selle aasta alguses Maci töölauale. Võrreldes praegu MacBooks Pro-s leiduva Core 2 Duo'ga loodetakse, et nad pakuvad tohutut jõudlust.

Erinevus nendest mudelitest võrreldes teistega, mida me hiljuti kommenteerisime, on see, et TDP (ingliskeelne lühend tähendab Soojusenergia projekt) suhteliselt kõrge, ulatudes 35W-ni. Seetõttu ei saa sellist kiipi kunagi väiksema paksuse tõttu näiteks MacBook Airi paigutada.