Intel toodab ARM-tehnoloogiaga protsessoreid

Intel toodab ARM-tehnoloogiaga protsessoreid

Tavaliselt konkureerib ARM-i arhitektuur Inteliga, mis konkureerib Briti tootjatega x86-arhitektuuri üle, kuid maailma juhtivad protsessorite võimalused uute protsessorite jaoks on erinevad.

Vastavalt kliendi soovile Alterale ilmus Inteli teekaardile uus SoC (sĂĽsteem kiibil). Uus seade integreerib 64-bitise neljatuumalise protsessori, mis kasutab ARM-i komponente juhtimisprotsessorina, et toetada kiipi integreeriva FPGA (Field-Programable Gate Array) pakettandmete haldamist.

See peaks valmis olema 2014. aastal ja seda hakatakse tootma aasta hiljem, 2015. aastal. Cnetile selgitas tootja SoCi turundusjuht Chris Balough, et seade saab integreeritud transistoride arvult kõigi aegade suurim. Eeldatakse, et see integreerib üle 4 miljardi transistori, mis on palju suurem arv, kui see on loetletud Inteli uusima platvormi abil. Haswell integreeris 1,5 miljardit transistorit.

Ametnik tunnistas, et samas kontekstis võib ilmneda rohkem sarnaseid näiteid. Mitu kuud tagasi kuulutati välja sama plaan Netronome’i tehnoloogiaga, kasutades ka ARM-i arhitektuuri.

Intel on arendanud oma kiibitootmispiirkonda tellimustele otse vastamiseks, järgides ettevõtte tegevuskavast lähtuvat mudelit, mis on täielikult kooskõlas uute tehnoloogiate tootjate arenguga. Just selles kontekstis tekivad Netronome’i ja Altera uued projektid.

Märkmete kirjutamine: Uudiste osas tehti parandused.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi