Intel töötab oma Clear Linux Projecti distributsiooni uues poes

Intel vastutab ka Linuxi distrode, Clear Linuxi projekti jms eest areng ületab jõudluse kohandamist ja uus pood on teel. Võttes arvesse kogu Clear Linuxi ajalugu ja selle tulemusi võrdlusuuringutes, võime oodata väga kvaliteetset tarkvara.

SEE Puhas Linuxi projekt on Inteli välja töötatud operatsioonisĂĽsteem, mis põhineb Linuxil. Et olla turvaline, kohandatav, tõhus ja toimiv alternatiiv, on eesmärk meelitada arendajaid ning kasutada ära nende omadusi ja kalduvust konteinerite suhtes. See pole aga veel kõik arendaja levitamisest huvitatud, on sĂĽsteem aastate jooksul oma hoidlatesse lisanud rakendusi, mis “ei sobi alati sellesse sihtrĂĽhma”.

Selle aasta juulis teatame, et Lutris on saadaval Clear Linux Projecti hoidlas, ja kuigi see oli suunatud arendajatele, pilvandmetöötlusele, IoT-le ja üldiselt arendusele, esitati seda alternatiivina lauaarvutitele. Muidugi on nende kasutajatele kättesaadavad vaba aja veetmiseks või vähem tehniliseks kasutamiseks mõeldud programmid, mille näideteks on Steam ja Lutris. Teine põhipunkt on keskendumine Inteli ökosüsteemile. Mängudes pole haruldane näha võrdlevaid lugusid ja testimise tipus on Clear Linuxi projekt. See süsteem on täielikult optimeeritud Inteli protsessorite jaoks, nagu ka nemad Tulevane spetsiaalne GPU.

Mida uut on selge Linuxis

Arendustiim töötab süsteemi mitmete täiustuste kallal, alates sisemistest kohandustest kuni kasutajale paremini nähtavate rakendusteni.

  • Linuxi tuuma 5.4 (selle lõplikus versioonis) kasutamine;
  • Python 2 asendamine Python 3-ga;
  • LLVM Clang 9 kompilaatori võimalik juurutamine;
  • Uue poe arendus, alternatiiv praegusele GNOME tarkvarale;
  • Installeri täiustused, LVM-i (Logical Volume Manager) tugi, no-EFI (pärand BIOS) installide täiustused, jõudluse optimeerimine ja palju muud.

Allpool näete kanali kaalutlusi Sir Rob Linux Brasiilia, kui ta katsetas selle aasta mais Clear Linuxi.

Lisateavet Clear Linuxi projekti, uue poe arenduse ja muu kohta leiate pääsete juurde oma ajaveebi ametlikele postitustele. Neile, kes soovivad saada süsteemist pidevalt teavet, kaaluge järgige Clear Linux Projecti kogukonnahalduri Twitteri profiili, Beatriz Palmero. Isegi ametliku ajaveebi postitusi koos funktsioonidega, mis peagi süsteemi jõuavad, tegi ta.

Ole osa meist Diolinux Plus foorumja hoidke end kursis viimaste uudistega.

Kuni järgmise postituseni ja jagage meie sisu, SÜSTEEMAATILISELT! ?

Allikas: Phoronix, Clear Project Linux.