Intel tutvustab sülearvutitele uusi 10. põlvkonna protsessoreid “Comet Lake”

Proovin loogikast aru saada Intel teie protsessoriga on see sama, kui proovida õppida matemaatikat kõrgtasemel: just siis, kui arvate, et hakkate sellest vaimustuma, ilmub välja kummaline uus täht või arusaamatu sõna, et segada kõike, mida (arvate) teate. Noh – see kordus uuesti.

Protsessorite hiiglane teatas hiljuti oma perekonna uuest kĂĽmnenda põlvkonna kiibist “Komeedi järv”. Uued keskprotsessorid on suunatud märkmikele ja funktsioonide valikutele i3, i5 ja i7 rida koos mitme konfiguratsioonivõimaluse ja lisafunktsioonidega, näiteks sisseehitatud graafikakiibiga.

See hakkab segaseks minema, kui mõistate, et vaatamata 10. põlvkonna kiibile toodetakse uusi protsessoreid endiselt 14 nanomeetrise arhitektuuriga. Nagu mäletate, käivitas Intel oma esimese 10 nanomeetrise kiibi, mis oli mõni nädal tagasi arenenum – need on samuti 10. põlvkonnast, kuid perekonnast “Jääjärv”.

Uuel lainel käivitatud 8 protsessori hulgas on meil 4 tĂĽĂĽpi “U” (väga väikese võimsusega) tĂĽĂĽpe, mis on suunatud ultraraamatutele ja muudele kompaktsetele masinatele, ning 4 “Y” tĂĽĂĽpi (väga madal energiatarve), mis on alatoitega ja ĂĽlekandega. sisendseadmed, näiteks Chromebookid ja 2-ĂĽhes seadmed.

Mõned uudised, mis selles väljalaskekollektsioonis silma paistavad: meil on esimene Core i7 “U” kiip, millel on 6 südamikku ja 12 niit: See on i7-10710U, millel on tund 1,1 GHz baas, 4,7 GHz turbo (ühe südamikuga) või 3,9 GHz (kõigis südamikes). U-tüüpi kiip on ka esimene perekonnas, mis toetab LPDDR4x tüüpi RAM-i.

Tutvuge uustulnuka spetsifikatsioonidega:

Peres kümnenda põlvkonna Inteli protsessor

Neist võime tulevikus näha mõningaid U-tĂĽĂĽpi kiipe 13-tollistes MacBooks Airis või Pro’is – kuigi Apple võtab selliseid kiipe suurema tõenäosusega kasutusele. “Jääjärv”, 10nm. Intel ĂĽtleb, et tema uued protsessorid hakkavad jõuluhooajal masinatele turule ilmuma, kuid Apple’i jaoks peame nagu alati ootama ja vaatama.

The Verge’i kaudu