Intel usub, et Apple läheb oma kiipidele üle 2020. aasta alguses

Tulevast ĂĽleminekut Inteli kiipidelt ARM-protsessoritele (Apple’ilt endalt) Macis käsitletakse juba pigem peatse sĂĽndmuse kui pelga võimalusena. Mitu korda Bloomberg nende võimalike vahetuste ventilatsioon alates 2020. või 2021. aastast; eile, see Aksioom kinnitasid seda ennustust ja teatasid, et Intel oli selle ise ette valmistanud.

Aruande kohaselt ĂĽtlesid kiibigigandi juhid kapoti all, et ettevõte ootab muudatusi “Juba järgmiseks aastaks”, mis muidugi tekitas seal kĂĽlmavärinaid ja oleks jätnud Inteli otsima alternatiive ĂĽhe oma põhikliendi kaotuse kompenseerimiseks.

Tõendid muutuste kohta on ĂĽlekaalukad: teised kuulujutud viitavad sellele, et Apple kasutab järgmise WWDC abil martsipaniprojekti laiendamiseks ning hakkab iOS-i ja macOS-i rakenduste vahel sĂĽgavamalt jagama, viies platvormid ĂĽksteisele lähemale ja jättes ARM-kiibiga Macist selgema pildi. Sellest hoolimata Aksioom ĂĽtleb Apple’i plaanides need kaks sĂĽsteemi täielikult ĂĽhendada.

Lisaks on Apple kogenud suhteliselt sujuvaid protsessori üleminekuid oma arvutites. Nii oli Motorola kiipide vahetamine PowerPC ja seejärel Inteli vastu. Ajal, mil A-seeria protsessorid suudavad Maci täiendada ja muuta selle sama võimsaks kui praegu, on Apple kindlasti kiiresti võti.

Kes on ideest põnevil?

Cult of Maci kaudu