Intel võiks Altera eest maksta 10 miljardit dollarit

Altera arendab kiipe, mida kasutatakse sellistes valdkondades nagu tööstus, sõjaväe sektor või telekommunikatsioon (näiteks rakuantennitornides). Kui see satub Inteli kätte väärtusega, mida mõned analüütikud eeldavad, on see Inteli ajaloo suurim omandamine.

Siiani oli Inteli suurim ost McAfee, mille USA tootja omandas 2011. aastal 7,7 miljardi dollari eest. Hinnangute kohaselt viitavad ajakirjandus täna Altera võimalikule ostmisele ettevõtte turuväärtuse põhjal ja võib-olla isegi konservatiivselt, võttes arvesse, et aasta alguses oli ettevõte väärt 12 miljardit dollarit.

See omandamine huvitab Inteli võimaluste osas, mida ta pakub uute valdkondade ja uute turgude uurimiseks. Intel säilitab personaalarvutite protsessorites tarbetut juhtpositsiooni. Mobiilsetes ja muudes arengupiirkondades ei saa nad olla nii nõtked ja kaugeltki võimelised märkimisväärset osa tuludest haarama kui arvutis.

Protsessorite turul on Altera ainus ettevõte maailmas, millel on Intelist atraktiivsemad marginaalid. Teisest küljest tuleb kaks kolmandikku tuludest telekommunikatsioonist, sõjaväe- ja kosmosetööstusest, mis on ideaalne raamistik vabriku tuluallikate mitmekesistamiseks, Cowen & Co analüütik. kaitses Reutersile antud intervjuus.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi