Inteli 8. põlvkonna Inteli protsessorid toovad (arvatavasti) eelseisvate Macide jaoks head jõudlust

Võib öelda, et – pärast Apple’i ennast on selge – pole ĂĽkski ettevõte vastutanud Maci tehnoloogia arendamise ja edasiarendamise eest Intel. Apple’i partner alates 2005. aastast on protsessorite hiiglane põhimõtteliselt see, kes määrab trendid personaalarvutuste maailmas ja seega ka Apple’i arvutite rida.

Täna võib seetõttu öelda, et Macid näevad oma peatset tulevikku veelkord ette. Ma ĂĽtlen seda seetõttu, et Intel teatas sellest varem kaheksas põlvkond protsessori liini Tuum i5 ja i7, mis toob eelmise mudeliga võrreldes mõnusat täiustust – eriti mõnel juhul võib jõudluse kasv ulatuda 40% -ni.

Et olla selge, et kuna Inteli uuendustsĂĽkkel nõuab sisuliselt doktorikraadi, pole sellest kaheksandast põlvkonnast palju räägitud. “Kohvijärv”, millel on juba mõned ĂĽksikasjad avaldatud, kuid mida hakatakse tootma alles aasta lõpus; siin tegeleme tegelikult teise põlvkonna versiooniga “Kaby järv” – Apple’i hiljuti vastu võetud esimene versioon iMaci ja MacBooki viimastes värskendustes.

Suur erinevus uuest põlvkonnast võrreldes eelmisega on see, et Intel haldab, isegi kasutab sama arhitektuuri, et kahekordistada sĂĽdamike arvu ja niit protsessori mudelid, mis pakuvad vastavalt nelja- ja kaheksatuumalisi võimalusi – st kui Apple otsustab selle põlvkonna kasutusele võtta, näeme kiibiga 13-tollist MacBooks Pro neljatuumaline mitte liiga kauges tulevikus. Tuleb siiski märkida, et see kaheksas põlvkond ikka ei toeta LPDDR4 RAM-i, see tähendab, et praegu ei näe me veel kuni 32 GB mäluga MacBooke.

Uue põlvkonna ĂĽks põnevamaid uusi funktsioone on Turbo Boost 2.0 tehnoloogia, mis võimaldab palju suuremat varieerumist. tund protsessorid – aimu saamiseks on mõnel uue liini kiibil suhteliselt madal baassagedus, näiteks 1,8 GHz või 1,9 GHz, kuid uute funktsioonide abil jõuavad need väga suurele kiirusele, näiteks 4 GHz või 4,2 GHz. Allpool on tegelikult võimalik kõiki uusi mudeleid paremini vaadata:

Intel Core protsessorite sarja kaheksas põlvkond

Inteli sõnul saabuvad esimesed lauaarvutitele sobivad uue põlvkonna protsessorid, näiteks iMac, sĂĽgisel põhjapoolkeral ehk lähikuudel; SĂĽlearvutite kiipe saabub “peatselt”, ilma kuupäeva täpsustamata.

Igatahes peaks uuemate mudelitega varustatud Mac-ide ilmumine võtma veel kaua aega – muidu poleks Apple otsustanud põlvkondade korraga vahele jätta ja otse kuulsate juurde minna. “Kohvijärv”, järgmine aasta. Peame ootama ja vaatama.

9to5Mac kaudu