Internet Explorer 10 saab Adobe Flashi loomuliku toe

Internet Explorer 10 saab Adobe Flashi loomuliku toe

Alates eilsest ja kõikidele tarkvarauuendusi kasutavatele kasutajatele toetab ümbritsev režiim Internet Explorer 10 algselt veebisaitide olemasolevat Flashi sisu, laiendades nii toetatud lehti ja kasutades seda pistikprogrammi. Siiani võimaldas IE10 juurdepääsu sisule ainult eelnevalt määratletud lehtedelt.

Microsoft põhjendab muudatust sellega, et arendajad optimeerivad veebilehti puutepõhiseks kasutamiseks, vähendamata seejuures masina jõudlust ega aku tarbimist.

Sel põhjusel toetatakse Flashi nĂĽĂĽd peaaegu igal lehel – kuid on saite, umbes 4%, kus sisu jääb blokeerituks Põhja-Ameerika tehnonõuetega ĂĽhilduvuse puudumise tõttu.

Ajal, mil Androidi ja iOS-i puhul olid kasutajate seas rohkem väljendusvõimalusi omavad mobiilsed operatsioonisüsteemid Flash-i kasutamisest eemal ja ootasid HTML5-le üleminekut, et üha enam sisu lisada, otsustas Microsoft toetada pistikprogramme.

Redmondi ettevõte kasutas ka võimalust, et vaigistada Flashist lahkunud konkurents. Viidates nutitelefonidele ja tahvelarvutitele, mis ei toeta pistikprogramme, väidab Microsoft, et “see seade on ainult arvuti kaaslane”.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi