Interneti haldamise mudel on muutunud.  Kuid vastupidi, kas nad on kõik ühesugused või mitte?

Interneti haldamise mudel on muutunud. Kuid vastupidi, kas nad on kõik ühesugused või mitte?

Viimasel minutil üritasid nelja Põhja-Ameerika osariigi peaprokurör endiselt menetlust blokeerida, kuid Texase kohtunik lükkas taotluse mõneks ajaks tagasi. Muudatuste piirangud olid veel reedel, 30. päeval, mis oli lepingu sõlmimise tähtaeg, mis oli määratud ICANNi ja üksuse NTIA vahel. vastutab telekommunikatsiooni eest USA kaubandusministeeriumis.

Kuid need on vaid väikesed takistused paljude seas, mida selles üle 18 aasta kestnud loos ületada.

Pärast määratud nimede ja numbrite Interneti-korporatsiooni (ICANN) ja Ameerika Ühendriikide kaubandusministeeriumi riikliku telekommunikatsiooni- ja teabeameti (NTIA) vahel sõlmitud lepingu lõppemist valmistati ette mitu ülemineku stsenaariumi, alati Põhja-Ameerika riikide rühma tugeva vastuseisuga, kes seda ei teinud. tahab kaotada kontrolli Interneti-aadressi määramist koordineerivate üksuste üle ja seda on Põhja-Ameerika kongressil mitu korda arutatud.

Intervjuus TeK-le Andrea Beccalli, Stakeholder Engagement Team MINA OLEN BISAA, on tunnistanud, et kokkuleppe puudumine võib viia Interneti killustumiseni, nagu me seda teame. „Ehkki Interneti-juhtimise osas on erinevaid seisukohti, on ĂĽlemaailmse Interneti kooshoidmiseks laialdane ja tugev toetus. Mõni riik võib eelistada Interneti killustamist “Interneti riiklikeks segmentideks”, et tugevdada valitsuse kontrolli Interneti teatud osade ja võrgus levitatava sisu ĂĽle. Kuid Internet on kavandatud riikidevaheliseks võrkude võrguks ja Interneti killustatus aitab muuta ainult majanduslikku kasu ja innovatsioonidĂĽnaamikat, mida Internet on tänaseks edukalt suurendanud.

ICANN on töötanud alternatiivsete ettepanekute kallal alates 2014. aasta oktoobrist ja selle esialgne eesmärk oli saavutada üleminek 2015. aasta lõpuks, kuid tähtaeg lükati edasi ja lõppes 30. septembril 2016, kuid seekord õnneliku lõpuga.

Avalikkusele tehtud avalduses tuletas Stephen D. Crocker meelde, et kõigi inimeste jõupingutused on need, mis suudavad viia ülemineku edukaks lõpuleviimiseks pärast üle 18-aastast plaani. Mitme sidusrühma mudeli valideerimine osutus avalikkuses hästi heaks ning see oleks parim viis tagada, et Internet jääks sama tasuta, avatud ja juurdepääsetavaks kui praegu.

Interneti-kasutajate jaoks pole selle üleminekuga võrgukogemuses muutusi ega erinevusi. Interneti ainulaadsete identifikaatorite koordineerimisega mängib ICANN ökosüsteemis olulist rolli, tugevdades selle sekkumist, kuid muutudes läbipaistvamaks ja ühiskonnale lähemale.

Sellegipoolest on protsess endiselt vastu ja isegi hiljuti ütles senaator Ted Cruz, et see üleminek tekitab küsimusi sõnavabaduse kohta Internetis.

Teisalt on Portugalist protsessi alati hea meelega vaadatud, kuna TeK on kinnitatud mitme ĂĽksusega.