Kenklubi asutaja

Interneti-idu alustav Portugali psĂĽhholoogi konsultatsioon sai 2,6 miljonit eurot investeeringut – Ă„ri

COVID-19 pandeemiaga on mõjutatud inimeste tervis ja emotsionaalne heaolu. Ajal, mil nõudlus veebitoe järele on kasvanud, kuulutas Zenklubi platvorm välja Indico Capitali juhitud esialgse investeerimisvooru 2,6 miljoni euro väärtuses. Selle eesmärk on suurendada sellel erakorralisel perioodil emotsionaalsele tervishoiule juurdepääsu võimaldavate inimeste arvu, kelle arv jagatakse Portugali ja Brasiilia käivitusüksuste vahel.

"Leidke veebipsühholoog ja hakake juba täna oma emotsionaalse tervise eest hoolt kandma": see on veebisaidil ilmuv ettepanek, mille eesmärk on panustada isiklikku arengusse. Näiteks eneseteabe päevade kaudu pakub see platvorm veebipõhiseid teraapiaseansse selliste spetsialistidega nagu psühholoogid ja psühhoanalüütikud.

Rui Brando, ettevõtte arst ja tegevjuht, leiab avalduses, et ülemaailmne rahvatervise kriis on "meie rutiini drastiliselt muutnud, mille tulemuseks on ärevus, depressioon, paanikasündroom ja muud psühhosomaatilised haigused". Sellega seoses garanteerib ta, et emotsionaalse tervise lahenduste otsimine on arenenud ja kriisi algusega on veebipõhised lahendused selgeks saanud.

Kenklubi asutaja krediit: zenklub

Indico juhtivpartner J Stephan Morais leiab, et "Zenklubi jaoks on õige hetk", kuna "vajadus sellist laadi veebiteenuse järele on erakordne, kuid nüüd on see selge". "Oleme pühendunud Zenklubi meeskonna toetamise laienemisele ka Portugalis ja seejärel teistesse riikidesse," garanteeris ta.

Selle investeerimisvooru abil kavatsevad startupid kindlustada end mõlema riigi emotsionaalse tervise veebituru liidritena. Sel eesmärgil pole keskendutud mitte ainult tööriistadele ja tehnoloogiale, vaid ka sisule. Portugalis on investeeringute keskmes lõpptarbijad ja Lissabonis asuva tehnoloogiameeskonna laiendamine. Brasiilias on eesmärk peamiselt laiendada ettevõtet korporatiivsegmendis.

Indico investeering järgneb eelmisele voorule Zenklubis, mida 2019. aastal hoidsid Portugali fondid. Sel aastal osalesid sellel voorus peale Indico Capitali ka Hispaania fondid All Iron, rahastamiskanal SMM Investimentos 200M ning mitmed Brasiilia tervishoiu- ja kindlustussektori juhid.