Internet võib kaotada oma olemuse, kui see ei jää neutraalseks

“Interneti vaenlaste” nimekirjas on kaks uut riiki

Piirideta Reporterid, kes eile avaldasid oma veebiaruande aasta sõnumi sõnavabaduse kohta, on “Interneti-vaenlasteks” liigitatud nimekirjas veel kaks riiki.

Lisaks sellele, et Bahrein ja Valgevene lisavad sõnavabadust ja veebi juurdepääsu tõsiselt ohustavate riikide loendisse, on ühendus juhtinud tähelepanu ka väidetavalt demokraatlike riikide rünnakutele autoriõiguse turvalisuse ja kaitse nimel, loetud tekstist avaldatud veebis.

Piirideta reporterid kritiseerisid tõsiasja, et need riigid “näitavad jätkuvalt halba eeskuju, andes järele kiusatusele seada julgeoleku prioriteediks muud probleemid ja võtavad ebaproportsionaalseid meetmeid autoriõiguste kaitseks”.

Valitsuse surve teenusepakkujatele tegutseda „internetipolitseina“ ja veebipõhisele jälgimisele spetsialiseerunud ettevõtete kasutamine, kellest „saavad veebipõhises võidurelvastumises uued palgasõdurid“, on kindlaks tehtud punktid, mis võiksid aidata selgitada selliste riikide sisenemist nagu Prantsusmaa või Austraalia kuulub „järelevalve all“ olevate riikide rühma.

Selle rĂĽhma riike peetakse piirkondadeks, kus vabadus on kĂĽsitav – näiteks filtreerides sisu ja blokeerides juurdepääsu teatud teenustele -, kuid mis siiski ei näita nii tõsist käitumist, et õigustaks liigitamist “Interneti vaenlasteks” ”

Bahrein oli oma viimase aruande kuupäeval, 2011. aasta märtsis kategoorias “Uurimise all”, olles läbinud “Interneti-vaenlaste” musta nimekirja pärast seda, kui ta oli edukalt harjutanud “tõhusaid blokeerimisuudiseid, mis põhinevad erakordsel levil põhinevatel repressiivmeetmetel”.

Riigi võimud ahistavad blogijaid ja teevad arreteerimisi, samal ajal kui Valgevenes valitsus katkestas riigis protesti laine ajal Interneti-ühenduse ja lõi pika nimekirja kättesaamatutest veebisaitidest.

Lisaks uutele “omandamistele” sisaldab nimekiri mitmeid nn Araabia kevadega seotud riike, kus Internetil on olnud oluline roll praeguse reĹľiimi vastu olevate inimeste teenimise vahendina. muutes sellised riigid nagu Hiina, Birma, Kuuba, Iraan, Põhja-Korea, Saudi Araabia, SĂĽĂĽria, Vietnam, TĂĽrkmenistan ja Usbekistan endiselt “Interneti vaenlasteks”.

Teiselt poolt on see, kuidas Interneti-kasutajad oma “vabades” riikides on oma õigusi ohustatud ja häkkerite roll, kes jagavad repressiivse reĹľiimi ohvriks langenud Interneti-kasutajatele tehnilisi teadmisi, õppinud reageerima oma õiguste kaitsmiseks. viimase 12 kuu jooksul läbi vaadatud analĂĽĂĽsis välja toodud punktidest.

Märkuste kirjutamine: Uudiseid parandati Internetivaenlaste nimekirjas olevatele riikidele määratud nimetuses.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes