Internetis domineerivad veebipõhised „kultuuritegevused“ domineerivad voogesitusplatvormid

Eurostati uuringu „Kultuuristatistika” neljas väljaanne näitab, et enamik Euroopa Interneti-kasutajaid kasutab võrke kultuuritegevuseks ning et digitaalse tehnoloogia areng ja veebile juurdepääsu laiendamine on tekitanud uusi kultuuriosaluse vorme. võrgus.

Eurostati 2018. aastal kogutud andmete kohaselt kasutab 28% ELi 28 liikmesriigist 72% täiskasvanutest (vanuses 16–74) voogesituse või televisiooni vaatamiseks Internetti. 56% sellest elanikkonnast on juba otsustanud muusikat veebis kuulata, samas kui 33% eelistab kasutada võrku videomängude jaoks.

Interneti kultuuritegevuseks kasutamise tase ELis

Kogutud andmed on seotud täiskasvanud elanikkonnaga (vanuses 16–74 aastat).

krediit: Eurostat

„Data-title =” Interneti-kasutuse määr kultuuritegevuste jaoks ELis – voogesitusplatvormid domineerivad Euroopas veebipõhiste „kultuuritegevuste” eelistustes – SAPO Tech ”> Interneti kultuuritegevuseks kasutamise tase ELis Kogutud andmed on seotud täiskasvanud elanikkonnaga (vanuses 16–74 aastat). krediit: Eurostat

Holland ja Soome esitlevad end Euroopa riikidena, kes kasutavad kõige rohkem Internetti otseülekannete või videoülekannete vaatamiseks. 90% täiskasvanutest on pärit mõlemast ELi liikmest. Spektri teisel poolel asuvad Bulgaaria (47%), Slovakkia (45%) ja Rumeenia, kus seda tüüpi veebitegevust teeb vaid 26% kõnealusest elanikkonnast.

Soome ja Rootsi on riigid, kus 76% täiskasvanutest valib veebipõhise muusikaplatvormi kõige sagedasema kasutamise, kellele järgneb Kreeka 72% -ga. Lätis ja Belgias on madalam liikmeskond, mis ei ületa 50%.

Interneti-kasutamise tase veebipõhiste muusikaplatvormide osas

krediit: Eurostat

„Data-title =” Interneti-kasutuse määr veebipõhiste muusikaplatvormide osas – voogedastusplatvormid domineerivad Euroopas veebipõhise „kultuurilise tegevuse” eelistuses – SAPO Tech> Interneti-kasutamise tase veebipõhiste muusikaplatvormide osas krediit: Eurostat

Samuti esitleb Holland end Euroopa Liidu riikide hulgas, kus on kõige rohkem veebimängu fänne, kus on 47% täiskasvanutest. Järgmised on Taani ja Belgia, kelle nõuded on 43%. Riikides, kus kasutajate osakaal ei ületa 25% Interneti-videomängude kasutajatest, on Poola, Bulgaaria ja Austria.

Interneti kasutamise tase on seotud veebipõhiste videomängude platvormidega

krediit: Eurostat

„Data-title =” Interneti-kasutuse tase veebivideomängude platvormide osas – voogesitusplatvormid domineerivad Euroopas veebipõhise „kultuurilise tegevuse” eelistuses – SAPO Tech> Interneti kasutamise tase on seotud veebipõhiste videomängude platvormidega krediit: Eurostat

Eurostat juhtis ka tähelepanu sellele, et juurdepääs uudiste veebisaitidele ja veebilehtede lugemine oli ka 2017. aastal täiskasvanute seas kõige aktiivsemate tegevuste seas – liikmeskond oli 72%. Ăśhelt poolt on selliste riikide nagu Leedu, Tšehhi, Horvaatia, Eesti ja Soome määr umbes 90%. Iirimaa, Belgia, Prantsusmaa ja Itaalia on ELi liikmed, kelle osakaal selles tegevuses on kõige madalam, umbes 65% ja 56%.