Internetis väljapressimine: Europol alustab Euroopa väljapressimise vastast kampaaniat

See nähtus pole uus. Noortele pöördub veebi kaudu kiirsõnumite kaudu keegi, kes esitleb end omavanuste sõpradena ja kellega on peetud vestlus, mis lõpuks jagab isiklikku teavet ning teeb sageli kompromisse fotode või videotega, millest mõned on oma olemuselt seksuaalsed. Kuigi paljud neist juhtumitest ei jõudnud kunagi ametivõimude tähelepanu alla, tunnistas Europol, et sekstortsioon suureneb ning noorte ja laste sundimine ning nende ärakasutamine majanduslikel eesmärkidel on viimastel aastatel hüppeliselt kasvanud. viimane. aasta.

Täna avaldatud aruannetest selgub, et on olnud juhtumeid, kui lähenetakse juba 7-aastastele lastele ja et on kaht tĂĽĂĽpi huvi: seksuaalne huvi, mille vastu rĂĽndaja soovib saada oma sihtmärgist fotot või videot, et jagada seda võrguĂĽhenduseta kohtumise või viia selleni, kuid ka eesmärk. säästmine, väljapressimine “lunaraha” saamiseks, ähvardades piltide ja videote lekitamist sõpradele ja perele.

Mõlemal juhul näitavad Europoli saadud andmed, et seksuaalse sisuga materjalidega seotud väljapressimise ohvrid on kõige sagedamini tüdrukud (84%), samas kui poiste poole pöördutakse sagedamini rahalise väljapressimise huvides (32% võrreldes kahega). . % naisohvritest.