Internetisõltuvus jõuab 70% -ni Portugali noortest

Uuring ei ole esimene, mis toob välja olukorra, mis pole kaugeltki ainulaadne ka Portugalis: noored veedavad rohkem aega Interneti-ühenduse kaudu, mitmesuguste seadmete kaudu ja näitavad suure sõltuvuse märke.

ISPA psĂĽhholoogilise sekkumise ĂĽksuse – Instituto Universitário teadlased jälgisid kahe aasta jooksul umbes 900 noort ja noorukit vanuses 14–25 aastat, milles tehti kolmefaasiline kĂĽsimustik.

Saadud piltidest selgub, et sõltuvus Internetist oli laialt levinud, kui uurimistöö koordinaator Ivone Patrão asus Públicosse.

ARD teadlased tõid välja ka peamised komponendid Interneti-sõltuvuse juhtumite tuvastamiseks, joonistades veebimaailmas tüüpilise portree noortest sõltlastest. Suurt tähtsust omistatakse arvutile või mobiilseadmele, kasutustaluvuse sümptomitele, kasutamisest loobumise sümptomitele (nagu ärrituvus, peavalu, erutus ja mõnikord agressiivsus) ning äärmuslikumal juhul järjestikuste katsete näo taastekke korral. liitumiseks lõpetage.

Uuringute kohaselt ilmnevad ligi kolmveerandil (73,3%) noortest Interneti-sõltuvuse sümptomid. Neist 13% -l oli tõsine sõltuvus, mis ilmnes vanemate kirjeldatud kõige äärmuslikuma käitumise kaudu.

Noored ise näivad olevat teatud määral sõltuvuses, sest enam kui pooled (52,1%) vastanutest peavad end “Interneti-sõltuvaks”.

Profiili osas näitavad uuringud, et noored ülalpeetavad on peamiselt mehed, neil pole romantilisi suhteid ja nad käivad keskkoolis.

ARD-i meeskond tuvastas selles uuringus isoleerituse ja depressiooni. Umbes 22% vastanutest näitas kõrget sotsiaalset isolatsiooni, mis ei pruugi olla seotud emotsionaalse isolatsiooniga, nagu Ivone Patrão selgitab. Noored leiavad väljapääsu veebivestlustes ja kohtumistel, rahuldades vajadust kontakti saamiseks teiste noortega Internetis.

Cádinist pärit Rosário Carmona ĂĽtles ajalehele, et sõltuvus Internetist “pole põhjus, vaid tagajärg”, ĂĽtles ta. Ja ta ĂĽtles, et kui teismeline satub masendusse, õnnestus tal näiteks mõne kooli või perekonna episoodi tõttu leida uus tehnoloogiataevas.

Need eksperdid ei usu, et lahendus võiks olla noorte arvutite eemaldamine või nende juurdepääsu piiramine. „Interneti liigne kasutamine on noorte jaoks veel üks vajadus. Kui võtate arvuti minema, on see tühi. See on vajalik selleks, et ta kogeks alternatiivseid tegevusi, enne kui internetis aega vähendada, ”kaitseb psühholoog.

Mõnes riigis, näiteks Lõuna-Koreas, on välja töötatud Interneti-sõltuvuse kontrolli programmid, kuid Portugalis pole sarnast algatust.

Ivone Patrão arvates on oluline sekkuda ennetavast vaatenurgast. Üha rohkem teismelisi jäetakse üksi arvutit kasutama ja noori on vaja õpetada, kuidas neid tööriistu tervislikult kasutada, tunnistan teadlasi.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi