Intervjuu: Jony Ive jagas oma kogemusi uue MacBook Pro loomisel

Pärast eelmise neljapäeva Apple’i eripära (27/10) oli tähelepanu suunatud uuele MacBook Pro. Eelmine nädal, CNET rääkis mitmete Apple’i juhtidega tema uuest arvutist ja endiselt samal teemal, nĂĽĂĽd, kui veebisait on avaldanud intervjuusid ainult disainidirektoriga Jony Ive.

MacBook Pro puuteriba

Uue MacBooks Pro suur uudis on kindlasti puuteriba, mille oleme siin kõik üksikasjad avaldanud MacMagazine. Intervjuus ütles Ive, et enne tema jaoks kindla otsuse tegemist uurisid nad juba suurema puuteplaadi ideed koos tagasiside kõige ilusam haptiline; ta väidab, et nad katsetasid mõningaid kujundusi, millel oli teoreetiline mõte, kuid lõpuks visati need maha.

Ikka ideede valdkonnas mainis Ive, et tema ja tema meeskond otsivad midagi, mis on samal ajal nii “kontekstuaalselt konkreetne ja kohanemisvõimeline” kui ka “mehaaniline ja fikseeritud”. Protsessi kõige raskem osa – selgitab ta – on see, et kõigepealt peab neil olema piisavalt hea tarkvara ja riistvara prototĂĽĂĽp, et siis otsustada, kas see on kehtiv idee või mitte.

Teine minu tõstatatud mure on see, et innovatsioonile mõeldes peavad nad leidma viisid, kuidas teha seda, mida nad tahavad, ilma et see tooks ohtu lõpptoote – mille nad kavandavad ka õhemaks, kergemaks ja tugevamaks.

KĂĽsimusele, kas kasutaja ootused suruvad teda alla, selgitas Ive, et ta ei loo midagi lihtsalt selleks, et teistmoodi olla.

Me ei ole piiratud sellega, kui kaugele me läheme – kui tahame jõuda paremasse kohta. Mida me ei tee, on luua midagi muud, mis pole parim. Olen sellest varem rääkinud ja ka Apple’ist: midagi muud teha on tegelikult suhteliselt lihtne ja suhteliselt kiire, mis on ahvatlev.

Seejärel kĂĽsitles intervjueerija, kas põhjus oli mitte puutetundliku ekraaniga MacBooks Pro poole vaadata, kas see oli “kiire ja lihtne idee” (väga mugav) või tahtsid nad tõesti minna vastupidises suunas. Ma olen olnud väga rõhutatud, kui ta vastas, et aastaid tagasi tehtud testide põhjal järeldasid nad, et ekraan mitme puudutusega Macis ei oleks see tema jaoks kõige “sobivam” ega “väga kasulik”.

Lõpuks kĂĽsis intervjueerija, miks eelmine avaldus ja Ive lõpuks ĂĽtlesid, et “mingil põhjusel”, kuid ma ei saanud minna kaugemale, ilma et oleksin ĂĽksikasjalikult kirjeldanud asju, millega nad sisemiselt töötasid.

Täieliku ingliskeelse intervjuu leiate sellelt lingilt.

[via MacRumors]