Intervjuus rääkis Bruce Sewell ĂĽksikasjalikult Apple’i võitlusest Qualcommiga

Oleme võitlust jälginud Apple koos Qualcomm mõnda aega kohtus. NĂĽĂĽd, see Bloombergi ärinädal rääkige otse Apple’i ĂĽldnõustajaga, Bruce SewellĂĽksikasjalikumat teavet saaga tausta kohta.

Apple’i suur probleem Qualcommiga on tasud, mida Qualcoom peaks maksma Apple’i eest, kui ta kasutab oma komponente iPhone’is. Põhimõtteliselt kĂĽsivad nad 5% (ehk umbes 30 dollarit) autoritasu iga mĂĽĂĽdud seadme kohta ja veelgi enam, kui seade on kallim (suurema salvestusvõimalusega), isegi kui sellel pole midagi pistmist mobiilsideĂĽhenduse endaga (Qualcommi komponent).

Kuna Qualcomm on üks tootjatest, kes investeerib kõige rohkem uurimis- ja arendustegevusse (R&D), on selle modemid selle aja kõige arenenumate seas. Austusest kvaliteedi vastu eelistas Apple selle valida, kuid jäi kokkuleppele, mille kohaselt see hind alandati 10 dollarini seadme kohta ja vastutasuks ei esitanud ta Qualcommi patentidele vastuväiteid.

Kohtudokumentide kohaselt sĂĽĂĽdistas Qualcomm väidetavalt “vandenõu”, sest kõik ilmneks Apple’i kõrgema juhi (võimalik, et Tim Cook) ja Samsungi juhi (võib-olla asepresidendi) väidetava vestluse tõttu. President Jay Lee) kaks aastat tagasi toimunud Allen & Co konverentsil. Cook soovitab ettevõttel survestada Lõuna-Korea reguleerivaid asutusi uurimise kiirendamiseks Qualcommis (uurimine on kestnud juba mõnda aega). Kui see juhtub, väheneb kiipide hind, mis tuleb kasuks Apple’ile ja Samsungile.

Vaatamata kogu loole ĂĽtles Sewell, et “midagi ebasobivat ei juhtunud”.

Apple ĂĽtles Samsungile, et “olete Koreas ja saate juhtumit tähelepanelikult jälgida”, ei tundunud midagi muud kui selline, mida kaks peadirektorit saaksid pidada.

Pärast seda astus Lõuna-Korea agentuur Qualcommi vastu ja tellis muudatused oma hinnakavas. Lumepalliefektiga Ameerika Ăśhendriikides esitas föderaalne kaubanduskomisjon (FTC) tootjate – ja siis ka Apple – vastu hagi.

Sewell selgitab, et ainus põhjus, miks Apple on nii kaua oodanud, on tegelikult teise võimaluse puudumine. NĂĽĂĽd, kui Apple saab loota ka Inteli pakkumisele, on tal võimalus õiglust otsida; See on, autoritasu kuni 4 USA dollarit seadme kohta, eristamata rohkem mälumahuga mudeleid, eriti kui tegemist on mobiilsideĂĽhendusega, mis on ainult ĂĽks sisemistest komponentidest, “pole midagi erilist” – ĂĽtles tegevjuht.

Mobiiltelefoni kiip

Mobiilsideühendus on oluline, kuid mitte nii oluline kui varem. Kuidas on õiglane, kui Qualcomm võtab tehnoloogia eest kallimalt telefonilt kuni 5 dollarit rohkem, isegi kui seadmed on täpselt samad?

Muidugi Qualcommist erinev kõne. Varem ĂĽtles ta, et iPhone’i poleks olemas, kui seda poleks olnud.

Tegelikult näib ettevõte olevat oma patentide ĂĽle väga uhke ja on ĂĽritanud ennast reklaamida, pannes oma leiutise kohta USA-s taskuhäälingusaadetesse ja isegi Washingtoni metroojaama kuulutusi sõnadega nagu: „Qualcomm on põhjus, miks armastate oma nutitelefoni, ĂĽkskõik mida. seade. “

Lõpuks tsiteeris Qualcommi tehnoloogia asepresident ühte meie hästi tuntud ettevõtte patenti:

Mis on esimene asi, mida lennukisse maandudes ette võtate? Lülitate lennukirežiimi välja. Muide, leidsime lennukirežiimi.

Nii palju kui Qualcomm loodab, et Apple sõlmib lepingu, ĂĽtles Sewell: “Seda ei juhtu enne, kui tootjad vaatavad ĂĽle kogu tööstusharu rakendatud litsentsimudeli.” See tähendab, et võib kuluda mitu aastat, enne kui näeme selle romaani lõppu …

Vaata täielikku intervjuud aadressil Bloomberg.

9to5Mac kaudu